Λεβαδειακός - Βόλος 0-1: Φιλική νίκη των Θεσσαλών με γκολ του Φαν Βερτ

Ο Φαν Βερτ στην αναμέτρηση του Βόλου κόντρα στην ΑΕΚ
Ο Φαν Βερτ στην αναμέτρηση του Βόλου κόντρα στην ΑΕΚ ΙΝΤΙΜΕ

Ο Βόλος επικράτησε 1-0 του Λεβαδειακού σε φιλική αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στη Λαμία, με τον Φαν Βερτ να πετυχαίνει το γκολ των Θεσσαλών στο 38'.

Ο Λεβαδειακός και ο Βόλος αναμετρήθηκαν σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο ΔΑΚ Λαμίας. Οι Θεσσαλοί κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 1-0.

Ο Βόλος είχε καλή εικόνα κατά διαστήματα, με τον Τομ Φαν Βερτ να βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 38ο λεπτό. Όλα αυτά λίγες μέρες μετά την ισοπαλία στη Λεωφόρο.

Η σύνθεση του Βόλου: Παπαδόπουλος, Αλχο, Τριανταφύλλου, Πίρινεν, Λυμπεράκης, Τσοκάνης, Ουεντραόγκο, Πάολο Φερνάντες, Βίκτορ Φερνάντες, Τσέλιος, Φαν Βέερτ

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Μπαριέντος, Λούνα, Μεσκίδα, Μεταξάς, Σιέλης, Τάχατος, Εσκοβάλ, Ιννος και Παπαθανασίου