Λαμία - ΠΑΟΚ: Το εξαιρετικό γκολ-φάουλ του Βιεϊρίνια κι η αγκαλιά με Γκαρσία

Η αγκαλιά του Βιεϊρίνια στον Γκαρσία στο Λαμία - ΠΑΟΚ
Η αγκαλιά του Βιεϊρίνια στον Γκαρσία EUROKINISSI SPORTS

Ο Βιεϊρίνια πέρασε ως αλλαγή στον αγώνα του ΠΑΟΚ με τη Λαμία και κατάφερε να σημειώσει ένα υπέροχο γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ στη συνέχεια έτρεξε προς τον πάγκο κι αγκάλιασε τον Πάμπλο Γκαρσία. (VIDEO)

Ο ΠΑΟΚ έκανε το 2-0 στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Λαμία για τη 10η αγωνιστική της Super League Interwetten με εξαιρετικό γκολ του Βιεϊρίνια. Ο αρχηγός του Δικέφαλου πέρασε ως αλλαγή στο 59ο λεπτό και πέντε λεπτά αργότερα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με υπέροχη εκτέλεση φάουλ.

Μάλιστα, μετά την επίτευξη του τέρματος έτρεξε προς τον πάγκο και αγκάλιασε τον Πάμπλο Γκαρσία. Αξίζει να σημειωθεί πως αυτό είναι το πρώτο γκολ του Πορτογάλου σε αγώνα πρωταθλήματος μετά τις 27 Ιανουαρίου και το 1-0 επί του Βόλου.

Δείτε το 0-2:

Λίγο νωρίτερα, ο σκόρερ του πρώτου τέρματος, Χρήστος Τζόλης δεν είχε καταφέρει να σκοράρει από το ύψος της μικρής περιοχής, ύστερα από εξαιρετικό γύρισμα του Τόμας Μουργκ.