ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Λαμία - ΠΑΟΚ: Ισοφάριση για τους γηπεδούχους με τον Τζέιμς

Το γκολ της ισοφάρισης της Λαμίας κόντρα στον ΠΑΟΚ με τον Τζέιμς
Το γκολ της ισοφάρισης της Λαμίας κόντρα στον ΠΑΟΚ με τον Τζέιμς GLOMEX

Η Λαμία έμεινε όρθια με την απόκρουση πέναλτι από τον Θεοδωρόπουλο στο 44' και λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου έκανε το 1-1 κόντρα στον ΠΑΟΚ με κοντινή κεφαλιά του Τζέιμς.

Η πρόκριση είχε χαθεί ουσιαστικά μετά το 5-2 του πρώτου αγώνα στην Τούμπα και το πρώτο ημίχρονο την βρήκε να χάνει με 1-0 με το γκολ του Νινούα στο 14', όμως η Λαμία δεν πέταξε λευκή πετσέτα και στο 52' έφτασε στην ισοφάριση κόντρα στον ΠΑΟΚ, στον δεύτερο προημιτελικό των δύο ομάδων για τους "8" του Κυπέλλου.

Ο Πίτι εκτέλεσε κόρνερ από τα δεξιά, ο Μπίαρνασον έπιασε κεφαλιά -πάσα στο δεύτερο δοκάρι και ο Τζέιμς από κοντά με το κεφάλι έγραψε το 1-1, νικώντας τον Πασχαλάκη και πανηγυρίζοντας το πρώτο του γκολ με την ομάδα της Φθιώτιδας.