ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Λαμία - ΠΑΟΚ: Χαμένο πέναλτι για τον Σβαμπ στο 44'

Ο Θεοδωρόπουλος απέκρουσε το πέναλτι του Σβαμπ στο Λαμία ΠΑΟΚ
Ο Θεοδωρόπουλος απέκρουσε το πέναλτι του Σβαμπ στο Λαμία ΠΑΟΚ GLOMEX

Ο ΠΑΟΚ είχε την ευκαιρία απο την άσπρη βούλα να κάνει δύο τα τέρματά του πριν οι ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, όμως ο Σβαμπ είδε το πέναλτι που εκτέλεσε να αποκρούεται από τον κίπερ της Λαμίας, Θεοδωρόπουλο (VIDEO).

Ο ΠΑΟΚ είχε τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο του δεύτερου προημιτελικού Κυπέλλου και έβαλε από νωρίς τις βάσεις για να ντουμπλάρει τις επιτυχίες του απέναντι στην Λαμία, με τον Νινούα να γράφει το 1-0 για την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία με τη συμπλήρωση 14 λεπτών έπειτα από ασίστ του Καγκάβα.

Μάλιστα, λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου οι ασπρόμαυροι είχαν χρυσή ευκαιρία να σκοράρουν για δεύτερη φορά που όμως την σπατάλησαν.

Ο Σβιντέρσκι σταμάτησε τη μπάλα μέσα στην περιοχή όπου γκρεμίαστηκε από τον Τζέιμς και ο Σβαμπ ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι στο 44', με τον Θεοδωρόπουλο να αποκρούει μένοντας στο κέντρο της εστίας του και τον Μουργκ να παίρνει το ριμπάουντ για να στείλει τη μπάλα άουτ με δυνατό σουτ.