Λαμία - Παναιτωλικός: Ο Βαρόνε λύτρωσε τους φιλοξενούμενους στο 90+1', ισοφαρίζοντας σε 2-2

Ο Βαρόνε πανηγυρίζει το 2-2 κόντρα στη Λαμία
Ο Βαρόνε πανηγυρίζει το 2-2 κόντρα στη Λαμία PRINT SCREEN GLOMEX

Ο Παναιτωλικός κατάφερε να φύγει από τη Λαμία με έναν βαθμό, με τον Ιβάν Βαρόνε να σώζει στο 90+1' τους φιλοξενούμενος, ισοφαρίζοντας σε 2-2.

Ο Ιβάν Βαρόνε λύτρωσε τον Παναιτωλικό στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων στην αναμέτρηση κόντρα στη Λαμία, ισοφαρίζοντας σε 2-2, με την ομάδα από το Αγρίνιο να παίρνει τον βαθμό στο τέλος.

Μετά το προσωρινό προβάδισμα των γηπεδούχων ο Παναιτωλικός είχε τη μπάλα στα πόδια του και τελικά είδε την πίεση που άσκησε να καρποφορεί μέσα από στημένη φάση. Ο Μπαρμπόζα εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά και η μπάλα έφτασε στην καρδιά της άμυνας της Λαμίας, με τον Βαρόνε να τη βρίσκει στην κίνηση με το αριστερό πόδι και να την στέλνει στα δίχτυα της εστίας του Σαράνοφ για το 2-2.