Λαμία - Παναιτωλικός: Με κεφαλιά του Μαζουλουξή πήραν το προβάδισμα οι γηπεδούχοι

Οι παίκτες της Λαμίας πανηγυρίζουν το γκολ του Μαζουλουξή κόντρα στον Παναιτωλικό PRINT SCREEN GLOMEX

Η Λαμία βρήκε δίχτυα απέναντι στον Παναιτωλικό μόλις στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Κυριάκος Μαζουλουξής άνοιξε το σκορ με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.

Η Λαμία πήρε το προβάδισμα από νωρίς κόντρα στον Παναιτωλικό στη μεταξύ τους αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική της Super League Interwetten, ανοίγοντας το σκορ στο 10' με τον Κυριάκο Μαζουλουξή.

Οι γηπεδούχοι αρχικά προειδοποίησαν, όταν η προσπάθεια του Μανουσάκη μέσα από τη μικρή περιοχή σταμάτησε στο δοκάρι στο 9'. Ωστόσο, ένα λεπτό αργότερα, η Λαμία βρήκε δίχτυα και έκανε το 1-0. Ο Τιρόνε εκτέλεσε το δεύτερο διαδοχικό κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά και ο Μαζουλουξής με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.