ΑΕΚ

Καρέρα: "Μπήκαμε φοβισμένα στο πρώτο ημίχρονο"

Ο Μάσιμο Καρέρα κατά τη διάρκεια του αγώνα ΑΕΚ - ΠΑΟΚ για τα playoffs της Super League.
Ο Μάσιμο Καρέρα κατά τη διάρκεια του αγώνα ΑΕΚ - ΠΑΟΚ EUROKINISSI SPORTS

Ο τεχνικός της ΑΕΚ, Μάσιμο Καρέρα, στις πρώτες του ατάκες μετά την ήττα από τη Λέστερ στάθηκε στο φόβο που έδειξε η ομάδα του στο πρώτο 45λεπτο σε αντίθεση με το δεύτερο μέρος.

Η ΑΕΚ γνώρισε την ήττα με 2-1 από τη Λέστερ στο ΟΑΚΑ πληρώνοντας ουσιαστικά το κακό πρόσωπο που έδειξε στο πρώτο 45λεπτο. Εκεί όπου η ΑΕΚ έπαιξε φοβισμένα όπως τόνισε και ο Μάσιμο Καρέρα στις πρώτες του δηλώσεις με τη λήξη της αναμέτρησης.

Αναλυτικά όσα ανέφερε ο Ιταλός στην κάμερα της Cosmote TV:

«Μπήκαμε στο πρώτο ημίχρονο και παίξαμε φοβισμένα. Στην επανάληψη παίξαμε δυνατά. Είναι κρίμα όμως που δεν ισοφαρίσαμε για την προσπάθεια των παιδιών στο τέλος. Είχαμε μια φοβία στο πρώτο μέρος, πως θα χάσουμε τη μπάλα και κάναμε κακές πάσες γενικά, στην επανάληψη παίξαμε όπως ξέρουμε γενικά.

Στο δεύτερο γκολ χάθηκε ο παίκτης, ήταν μόνος και σκόραρε. Όταν έχουμε στημένες φάσεις πρέπει να μαρκάρεις τον παίκτη σου, είναι και θέμα συγκέντρωσης. Παίξαμε χωρίς φόβο στην επανάληψη όπως έπρεπε να παίξουμε από την αρχή, κοιτάμε τη συνέχεια».