ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ

Κ19 Ελλάδα - Τσεχία 1-1: Έκλεισε τις υποχρεώσεις στην προκριματική φάση με πρωτιά και ισοπαλία

Η ενδεκάδα της Εθνικής Νέων πριν το ματς με την Ελβετία | 21 Σεπτεμβρίου 2022
Η ενδεκάδα της Εθνικής Νέων πριν το ματς με την Ελβετία | 21 Σεπτεμβρίου 2022 PRINT SCREEN

Η Εθνική Νέων αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Τσεχία και συνεχίζει στην Elite Round, τερματίζοντας πρώτη στον όμιλό της.

Η Εθνική Νέων ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της με ισοπαλία και πρωτιά στον πρώτο όμιλο της προκριματικής φάσης UEFA U19 Championship 2022-23, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 και συνεχίζει στην UEFA Elite Round.

Το σκορ του αγώνα διαμορφώθηκε στο δεύτερο μέρος. Οι Τσέχοι προηγήθηκαν με τον Σμίγκα στο 64ο λεπτό, όμως η ομάδα του Τάσου Θέου έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο 75ο λεπτό.

Η ενδεκάδα της Εθνικής μας: Μοναστηρλής, Τασιούρας, Κεραμίτσης, Αλεξίου, Κώττας (62' Νικολάου), Γεωργιάδης (69' Γκολφίνος), Χρήστου, Σπυράκος (90+2' Χατζηκυριάκος), Κυριόπουλος (62' Φίλων), Σμυρλής (62' Τσίκος), Κούτσιας.