SERIE A

Ίντερ - Πάρμα 2-2: Βαθμό στο 90+2' με Πέρισιτς

Ο Ίβαν Πέρισιτς διεκδικεί την μπάλα με τον Γιουράι Κούτσκα στην αναμέτρηση στη Ίντερ με την Πάρμα
Ο Ίβαν Πέρισιτς στο ματς της Ίντερ με την Πάρμα AP PHOTO/ANTONIO CALANNI

Η Πάρμα προηγήθηκε με δύο γκολ του Ζερβινιό στο Μιλάνο, αλλά η Ίντερ έσωσε το βαθμό με το γκολ του Ίβαν Πέρισιτς στο 90+2'. (VIDEO)

Η Ίντερ φλέρταρε με τη δεύτερη ήττα της στη Serie A - η πρώτη ήταν από τη Μίλαν στο ντέρμπι της πόλης - αλλά κατάφερε και έσωσε το βαθμό.

Η Πάρμα άνοιξε το σκορ στο Τζουζέπε Μεάτσα με τον Ζερβινιό στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ενώ ο Ιβοριανός διεύρυνε το προβάδισμα των τζαλομπλού στο 62ο λεπτό.

Οι νερατζούρι μείωσαν με τον Μπρόζοβιτς στο 64', ενώ ο Πέρισιτς στο δεύτερο λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου διαμόρφωσε το τελικό σκορ (2-2).

ΙΝΤΕΡ (Αντόνιο Κόντε): Χαντάνοβιτς, Χακίμι (78' Γιανγκ), Κολάροβ, Ρανόκια, Ντε Φράι, Νταρμιάν (68' Πιναμόντι), Μπαρέλα (78' Ναϊνγκολάν), Γκαλιαρντίνι (58' Μπρόζοβιτς), Έρικσεν (58' Βιδάλ), Πέρισιτς, Μαρτίνες.

ΠΑΡΜΑ (Φάμπιο Λιβεράνι): Ζέπε, Γκράσι (84' Μπρούγκμαν), Ιακοπόνι, Γκαλιόλο, Πεσέλα, Ερνάνι, Μπαλόγκ, Κούρτιτς (74' Σομ), Κούτσκα, Κορνέλιους (46' Ινγκλέζε), Ζερβινιό (74' Σιπριάν).