Η σωτήρια προβολή του Βιεϊρίνια στον Μάνο που απέτρεψε το 0-3

Η προβολή του Βιεϊρίνια στον Μάνο
Η προβολή του Βιεϊρίνια στον Μάνο NOVA GLOMEX

Στο 82ο λεπτό, ο Δημήτρης Μάνος έχασε μία τεράστια ευκαιρία να κάνει το 3-0 για τον Άρη μέσα στην Τούμπα, αλλά ο Βιεϊρίνια με μία σωτήρια προβολή κράτησε όρθια την ομάδα του. (VIDEO)

Ο ΠΑΟΚ βρισκόταν μέχρι το 87' με την πλάτη στον τοίχο, αλλά με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σβέριρ Ίνγκι Ίνγκασον που μείωσε σε 2-1 και κέρδισε το πέναλτι για το 2-2, πήρε την ισοπαλία στο ντέρμπι με τον Άρη στην Τούμπα, για την 25η αγωνιστική της Super League Interwetten.

Καθοριστικό ρόλο, βέβαια, στο θετικό αποτέλεσμα, έπαιξε και η μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Δημήτρη Μάνου στο 82ο λεπτό, όταν το σκορ ήταν 0-2 υπέρ των "κιτρίνων". Ο 26χρονος επιθετικός πλάσαρε από πλεονεκτική θέση, αλλά ο αρχηγός του ΠΑΟΚ, Βιεϊρίνια με μία σωτήρια προβολή κράτησε όρθια την ομάδα του.