ΤΟΤΕΝΑΜ

Τότεναμ - Λουντογκόρεντς: Ο Γουίνκς έβαλε γκολάρα που δεν θα ξεχάσει ποτέ

Ο Χάρι Γουίνκς (δεύτερος από αριστερά) πανηγυρίζει τη γκολάρα του στο Τότεναμ - Λουντογκόρεντς IAN KINGTON/POOL VIA AP

Η Τότεναμ νίκησε 4-0 τη Λουντογκόρετς στο Λονδίνο για την 4η αγωνιστική των ομίλων του Europa League, παιχνίδι το οποίο σημάδεψε η φοβερή γκολάρα που σημείωσε στο 63ο λεπτό ο Χάρι Γουίνκς. (VIDEO)

Ο Χάρι Γουίνκς σημείωσε το καλύτερο γκολ της καριέρας του το βράδυ της Πέμπτης (26/11), στον αγώνα Τότεναμ - Λουντογκόρεντς, για την 4η αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

Το ρολόι έδειχνε το 63ο λεπτό, όταν οι Άγγλος μέσος από μακρινή απόσταση κρέμασε τον Ίλιεβ Ιβάνοβ και έγραψε το 3-0 για τους Λονδρέζους. Σίγουρα αυτό το τέρμα δεν θα το ξεχάσει ποτέ ο 24χρονος ποδοσφαιριστής...