ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γκολ ο Σαββίδης στον "εμφύλιο" με Νιάρχο στη Σλοβακία

YOUTUBE

Η Σπάρτακ Τρνάβα επικράτησε 3-0 της Ζλάτε Μόραβτσε του Γιάννη Νιάρχου, με τον Κυριάκο Σαββίδη να ανοίγει το δρόμο της νίκης με γκολ του.

Η Σπάρτακ Τρνάβα επιβλήθηκε με 3-0 της Ζλάτε Μόραβτσε για τη 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος Σλοβακίας, με τον Κυριάκο Σαββίδη να βρίσκει δίχτυα.

Ο Έλληνας κεντρικός μέσος πήρε την μπάλα από υπέροχη ενέργεια του Αμπντουλραχμάν Τάιγουο στο 31ο λεπτό και άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Με την έναρξη του 2ου μέρους, οι Σάμουελ Στέφανικ και Τάιγουο έκαναν το 3-0, ενώ ο Μίλαν Ριστόβσκι απέτυχε σε πέναλτι στο 76ο λεπτό.

Για τους γηπεδούχους, ο Γιάννης Νιάρχος έμεινε στον πάγκο.

Σε άλλα παιχνίδια με ελληνικό ενδιαφέρον, η Ντουνάισκα Στρέντα επικράτησε εκτός έδρας με 1-0 της ουραγού Λιπτόβσκι Μικούλας, με τον Σπύρο Ρισβάνη να αγωνίζεται σε όλο το παιχνίδι για τους νικητές.

Η Ζέμπλιν ηττήθηκε 1-3 εκτός έδρας από την Ντούκλα, με τον Πολυδεύκη Βολανάκη να μένει εκτός αποστολής.