ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Γκολ ο Εμμανουηλίδης στην ήττα της Βέιλε από τη Σίλκεμποργκ

Ο Δημήτρης Εμμανουηλίδης πανηγυρίζει το γκολ της Βέιλε επί της Μπρόντμπι | 1 Αυγούστου 2021 PRINT SCREEN

Ο Δημήτρης Εμμανουηλίδης σκόραρε στην ήττα της Βέιλε από τη Σίλκεμποργκ, που την κρατά στην τελευταία θέση της βαθμολογίας στη Δανία.

Ο Δημήτρης Εμμανουηλίδης δεν κατάφερε να αποτρέψει την ήττα της Βέιλε από τη Σίλκεμποργκ με 2-4, παρότι άνοιξε το σκορ στον αγώνα.

Ο Έλληνας επιθετικός έφυγε στην κόντρα στο 14ο λεπτό, κέρδισε τη μάχη σώμα με σώμα με έναν αντίπαλο, απέφυγε τον τερματοφύλακα και πλάσαρε για το 1-0.

Οι ουραγοί δεν κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμα και δέχθηκαν δύο γκολ σε 4 λεπτά από τον Σεμπάστιαν Γέργκενσεν. Ο Λούκας Ένγκελ ισοφάρισε σε 2-2 στο 33', όμως με πέναλτι στο 37' ο Νίκλας Χελένιους έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, που έφτασαν στο τελικό 4-2 με τον Νικολάι Βάλις στο 78'.

Ο Εμμανουηλίδης έγινε αλλαγή στο 59ο λεπτό και δεν κατάφερε να βοηθήσει περαιτέρω. Το γκολ που σημείωσε ήταν το δεύτερο στη σεζόν, σε εννέα αγώνες στη Superliga.