Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Γ' Εθνική: Σημαντική νίκη ανόδου του Πανιωνίου στη Ζάκυνθο με 2-1

Ο Σωτήρης Πίσπας πανηγυρίζει γκολ του Πανιωνίου τη σεζόν 2020-21
Ο Σωτήρης Πίσπας πανηγυρίζει γκολ του Πανιωνίου τη σεζόν 2020-21 EUROKINISSI SPORTS

Ο Πανιώνιος επικράτησε εκτός έδρας της Ζακύνθου με 2-1 για την 3η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου των μπαράζ ανόδου στη Super League 2.

Ο Πανιώνιος πήρε ένα σημαντικό διπλό ανόδου επί της Ζακύνθου επικρατώντας 2-1 σε αγώνα για την 3η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου των μπαράζ.

Στο δεύτερο 45λεπτο οι "κυανέρυθροι" μπήκαν αποφασιστικά στο ματς και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 52' με τέρμα του Πίσπα ενώ το 2-0 έγινε στο 75' με κεφαλιά του Νίνο.

Το μόνο που κατάφερε η Ζάκυνθος ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Καψάσκη να κάνει το 1-2 που ήταν και το τελικό σκορ.

ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Νίκος Μαρίνος): Πατσογιώργος, Κολεύρης, Ντάσης, Σούρμπης, Τραγούδας, Κοναγκάγια, Κακολύρης, Παναγιώτοπουλος, Καρδάρης (60’ Κονδύλης), Κάμερον, Καψάσκης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Στουρνάρας, Λάμψιας, Ξυγκόρος (83’ Δρίτσας), Ζούλιας, Κοντοές, Μπρέγκου, Νίνο, Πίσπας (73’ λ.τρ. Μίχος), Λιούμης (65’ Σταμάτης), Γροντής (83’ Ζάχι), Μούντριχας.

Στο άλλο ματς του ίδιου ομίλου η Θύελλα Ραφήνας ήρθε ισόπαλη με 0-0 απέναντι στον δεύτερο πριν από την έναρξη των αγώνων Ηρόδοτο, τον οποίο ο Πανιώνιος με την νίκη κατάφερε να προσπεράσει στην βαθμολογία.

Ρεπό: Θύελλα Ραφήνα

Στον Βόρειο όμιλο των μπαράζ για την άνοδο στην Super League 2 ο Αχέροντας Καναλακίου επικράτησε στην έδρα του με 4-0 του Διαγόρα Στεφανοβικείου και σκαρφάλωσε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας, πίσω από την πρωτοπόρο Αναγέννηση Καρδίτσας