Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Γ' Εθνική: Η Παναχαϊκή νίκησε την Ηλιούπολη, έπιασε κορυφή ο Αγροτικός Αστέρας

Στιγμή από την αναμέτρηση ανάμεσα στην Παναχαϊκή και την Ηλιούπολη
Στιγμή από την αναμέτρηση ανάμεσα στην Παναχαϊκή και την Ηλιούπολη INTIME

Η Παναχαϊκή επικράτησε 1-0 της Ηλιούπολης και έπιασε τον ΠΑΟ Ρουφ στη δεύτερη θέση με έξι βαθμούς. Σημαντική νίκησε πήρε ο Αγροτικός Αστέρας, ο οποίος σκαρφάλωσε στην κορυφή των μπαράζ της Γ' Εθνικής.

Την Κυριακή (22/5) πραγματοποιήθηκε η 3η αγωνιστική του μίνι πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής για την άνοδο στη Super League 2. Η Παναχαϊκή έκανε το δύο στα δύο στα παιχνίδια που έχει δώσει. Επικράτησε 1-0 της Ηλιούπολης με τον Κυβελίδη να πετυχαίνει στο 74ο λεπτό με σουτ το νικητήριο γκολ. Οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι στο 10' με κεφαλιά του Τσακμάκη. Οι Αχαιοί έχοντας αγώνα λιγότερο λόγω ρεπό, βρίσκονται στη δεύτερη θέση με έξι πόντους.

Κερδισμένος από την 3η αγωνιστική είναι και ο Αγροτικός Αστέρας. Η ομάδα του Ευόσμου επικράτησε 2-0 του ΠΑΟ Ρουφ για να βρεθεί στην κορυφή με επτά βαθμούς. Ο Αγροτικός Αστέρας "καθάρισε" το παιχνίδι από το πρώτο μέρος. Ο Σαρβανίδης άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό με σουτ, ενώ ο Μελισσόπουλος στο 37ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Τέλος, ισόπαλη 0-0 έληξε η αναμέτρηση μεταξύ του Ηρακλή Λάρισας και του Μακεδονικού. Πρώτος πόντος για την ομάδα της Λάρισας, η οποία έχει δώσει δύο αγώνες. Ο Μακεδονικός έφτασε τους δύο βαθμούς είναι τέταρτος, αλλά με αγώνα παραπάνω από την Προοδευτική, η οποία είχε ρεπό.