ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Γκολάρα Φετφατζίδη στο ντεμπούτο του

Ο Γιάννης Φετφατζίδης πανηγυρίζει το γκολ που πέτυχε στο ντεμπούτο του με την Αλ Κορ κόντρα στην Καριτιγιάτ
Ο Γιάννης Φετφατζίδης στο ντεμπούτο του με την Αλ Κορ AL KHOR

Ο Γιάννης Φετφατζίδης έκανε το ντεμπούτο του με την Αλ Κορ και μάλιστα πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ καθώς κρέμασε τον τερματοφύλακα της Αλ Καριτιγιάτ για το 1-1. (VIDEO)

Το ντεμπούτο του με τη φανέλα της Αλ Κορ έκανε το απόγευμα της Δευτέρας (26/10, 18:45) ο Γιάννης Φετφατζίδης, καθώς ξεκίνησε στην ενδεκάδα της εκτός έδρας αναμέτρηση με την Αλ Καριτιγιάτ για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κατάρ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Μοχάμεντ Οσάν στο δεύτερο λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου του πρώτου ημιχρόνου, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 55ο.

Το γκολ πέτυχε ο Έλληνας μέσος και ήταν πανέμορφο. Ο 29χρονος τρύπωσε στην άμυνα της Αλ Καριτιγιάτ, τσίμπησε την μπάλα καθώς κατέβαινε και κρέμασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.