CHAMPIONS LEAGUE

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπασακσεχίρ: Ο κεραυνός του Φερνάντες και το τρομερό του επίτευγμα

Ο Μπρούνο Φερνάντες με κεραυνό άνοιξε το σκορ (1-0) για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Μπασακσεχίρ. Έβαλε και δεύτερο ο Πορτογάλος, το τρίτο ο Ράσφορντ. (VIDEOS)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υποδέχτηκε το βράδυ της Τρίτης την Μπασακσεχίρ για την 4η αγωνιστική των ομίλων του Champions League και άνοιξε το σκορ στο έβδομο λεπτό με τον Μπρούνο Φερνάντες. Ο Πορτογάλος με κεραυνό νίκησε τον Γκιουνιόκ.

Ο Φερνάντες ήταν αυτός που στο 19ο λεπτό δέχτηκε το δώρο του Τούρκου τερματοφύλακα, πέτυχε το δεύτερο γκολ (τόσο δικό του, όσο και της Γιουνάιτεντ) κι έκανε το 2-0. Από το ντεμπούτο του τον περασμένο Φεβρουάριο έχει εμπλακεί στα 34 γκολ σε 35 συμμετοχές (21 γκολ, 13 ασίστ)

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 3-0 στο 35ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Μάρκους Ράσφορντ. Πέμπτο γκολ στα τελευταία τέσσερα ματς στο Champions League.