CONFERENCE LEAGUE

Φέγενορντ - Μαρσέιγ: Ο Ντέσερς πέτυχε το γρηγορότερο γκολ στην επανάληψη για το 3-2 των Ολλανδών

Οι παίκτες της Φέγενορντ πανηγυρίζουν το 3-2 επί της Μαρσέιγ
Οι παίκτες της Φέγενορντ πανηγυρίζουν το 3-2 επί της Μαρσέιγ PRINT SCREEN

Εννιά δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους η Φέγενορτ έκανε το 3-2 κόντρα στην Μαρσέιγ με τον Ντέσερς να εκμεταλλεύεται το λάθος του Τσαλέτα-Τσαρ και να πετυχαίνει το γρηγορότερο τέρμα σε διοργάνωση της UEFA για το β' ημίχρονο.

Εννιά δευτερόλεπτα στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετά για τη Φέγενορντ για να σκοράρει κόντρα στη Μαρσέιγ να κάνει το 3-2 και τον Ντέσερς να γίνεται ο σκόρερ του γρηγορότερου γκολ στο δεύτερο ημίχρονο σε διοργανώσεις της UEFA.

Με τη σέντρα οι φιλοξενούμενοι γύρισαν τη μπάλα προς τα πίσω, ο Τσαλέτα-Τσαρ προσπάθησε να δώσει στον γκολκίπερ του αλλά ο Ντέσερς που είχε κυνηγήσει τη φάση κατάφερε να πλασάρει και να τη στείλει στα δίχτυα.