EURO 2020

Euro 2020, Ουγγαρία - Γαλλία: Τα highlights της αναμέτρησης

Ο Ατίλα Φιόλα πανηγυρίζει γκολ με τη φανέλα της Ουγγαρίας κόντρα στην Γαλλία στο Euro 2020 @ 2020 TIBOR ILLYES/AP IMAGES

Η Ουγγαρία πήρε παλικαρίσια το βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στην παγκόσμια πρωταθλήτρια Γαλλία και κράτησε ζωντανό το όνειρο της πρόκρισης στα νοκ-άουτ ματς. Δείτε τις καλύτερες φάσεις της αναμέτρησης.

Στην πρεμιέρα δεν άντεξε και κατέρρευσε στο φινάλε με αποτέλεσμα να δεχτεί τρία γκολ από την Πορτογαλία, όμως το βαθμό που δεν μπόρεσε να πάρει απέναντι στην πρωταθλήτρια Ευρώπης, η Ουγγαρία τον πήρε στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του 6ου ομίλου του Euro 2020 απέναντι στην πρωταθλήτρια κόσμου Γαλλία.

Οι Μαγυάροι προηγήθηκαν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Φιόλ και να μπορεί στο 66' να ισοφαρίστηκαν από τον Γκριεζμάν αλλά αντιστάθηκαν σθεναρά στη συνέχεια και το φινάλε τους βρήκε να πανηγυρίζουν το 1-1 που τους κρατάει ζωντανούς στη μάχη της πρόκρισης ενόψει του αγώνα τους με την Γερμανία.