ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Euro 2020, Ουγγαρία - Γαλλία: Ατομική ενέργεια και δοκάρι ο Ντεμπελέ

Ο Ουσμάν Ντεμπελέ σε προσπάθειά του με την εθνική Γαλλίας κόντρα στην Ουγγαρία
Ο Ουσμάν Ντεμπελέ σε προσπάθειά του με την εθνική Γαλλίας κόντρα στην Ουγγαρία @ 2020 PTIBOR ILLYES/AP IMAGES

Ο Ουσμάν Ντεμπελέ άγγιξε το γκολ για την Γαλλία στο 59ο λεπτό όταν έκανε εξαιρετική ατομική ενέργεια, με τη μπάλα να μην του κάνει ωστόσο το χατίρι καθώς σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι της εστίας των Ούγγρων.

Ο Ντιντιέ Ντεσάμπ τον έριξε στο ματς στο 57' αντί του Ραμπιό με το σκορ στο 1-0 υπέρ της Ουγγαρίας και δύο λεπτά μετά ο Ουσμέν Ντεμπελέ έφτασε μία ανάσα από να τον δικαιώσει άμεσα, αγγίζοντας την ισοφάριση.

Συγκεκριμένα στο 59ο λεπτό και σε ταχύτατη αντεπίθεση των πρωταθλητών κόσμου, ο φορ της Μπαρτσελόνα έτρεξε στον κενό χώρο όπου πήρε τη μπάλα, άδειασε με υπέροχη προσποίηση δύο αντιπάλους και έκανε το δυνατό σουτ, με τη μπάλα να σταματάει στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Γκούλατσι.