EURO 2020

Euro 2020, Ιταλία - Ισπανία: Πανηγυρισμός αλά Φερνάντο Τόρες από τον Μοράτα

Ο Άλβαρο Μοράτα πανηγυρίζει γκολ του με την Ισπανία κόντρα στην Ιταλία στον ημιτελικό του Euro 2020 @ 2021 LAURENCE GRIFFITHS/AP IMAGES

Ο Άλβαρο Μοράτα έγραψε το 1-1 για την Ισπανία κόντρα στην Ιταλία στον ημιτελικό του Euro 2020 και πανηγύρισε το γκολ του εμπνευσμένος από τον Φερνάντο Τόρες.

Η Ιταλία πήρε προβάδισμα με τον Κιέζα στο 60ο λεπτό όμως δεν μπόρεσε να το κρατήσει πάνω από 20 λεπτά στον ημιτελικό του Euro 2020 απέναντι στην Ισπανία, με τον Μοράτα να απαντάει στο 80' νικώντας τον Ντοναρούμα με πλασέ μέσα από την περιοχή.

Μάλιστα, ο φορ της Γιουβέντους το πανηγύρισε μιμούμενος μία χαρακτηριστική κίνηση του Φερνάντο Τόρες, σε ένα ιστορικό για αυτόν ματς αφού έγινε με 6 γκολ ο πρώτος σκόρερ της ρόχα σε τελική φάση Euro, αφήνοντας τον "Νίνο" δεύτερο με 5 γκολ.