EURO 2020

Euro 2020, Αγγλία - Κροατία: Ο Στέρλινγκ σκόραρε από υπέροχη πάσα του Φίλιπς

Ο Ραχίμ Στέρλινγκ της Αγγλίας πανηγυρίζει γκολ που σημείωσε κόντρα στην Κροατία για τους ομίλους του Euro 2020 στο "Γουέμπλεϊ", Λονδίνο | Κυριακή 13 Ιουνίου 2021 © 2021 LAURENCE GRIFFITHS/ASSOCIATED PRESS

Η Αγγλία προηγήθηκε στην αναμέτρηση με την Κροατία χάρη σε γκολ του Ραχίμ Στέρλινγκ στο 2ο ημίχρονο της πρεμιέρας του 4ου ομίλου στο Euro 2020.

Ο Ραχίμ Στέρλινγκ ήταν ο σκόρερ του 1ου γκολ της Αγγλίας στο Euro 2020. Ο επιθετικός της Μάντσεστερ Σίτι πλάσαρε στο 57ο λεπτό τον Ντόμινικ Λιβάκοβιτς για το 1-0 απέναντι στην Κροατία, στην πρεμιέρα του 4ου ομίλου του Euro 2020.

Ο Στέρλινγκ υποδέχθηκε μία πανέμορφη κάθετη πάσα του Κάλβιν Φίλιπς και πρόλαβε τον αντίπαλο τερματοφύλακα με τσίμπημα της μπάλας, κάνοντας το 1-0.