SERIE A

Έμπολι - Ρόμα 2-4: Νίκη με τέσσερα γκολ σε 13 λεπτά

Ο Τάμι Έιμπραχαμ πανηγυρίζει γκολ με τη φανέλα της Ρόμα κόντρα στην Τορίνο για την Serie A | 28 Νοεμβρίου 2021 @2021 GREGORIO BORGIA/AP IMAGES

Η Ρόμα ήταν καταιγιστική για ένα τέταρτο στο 1ο ημίχρονο και βρήκε όλα τα γκολ της στη νίκη 4-2 επί της Έμπολι στην Τοσκάνη για τη Serie A.

Η Ρόμα επιβλήθηκε με 4-2 της Έμπολι στην Τοσκάνη για την 23η αγωνιστική της Serie A χάρη σε 13 λεπτά, όπου... χώρεσε όλα τα γκολ της.

Δύο φορές ο Τάμι Έιμπραχαμ και από μία οι Σέρζιο Ολιβέιρα και Νικολό Τζανιόλο βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα από το 24' έως το 37' και ουσιαστικά "σφράγισαν" τη νίκη για τους "τζιαλορόσι", την τρίτη σερί σε πρωτάθλημα και κύπελλο.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν δύο γκολ στο 55' με τον Αντρέα Πιναμόντι και στο 72' με τον Νεντίμ Μπαϊράμι, όμως δεν κατάφεραν παραπάνω απέναντι στην ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο, με τον Πορτογάλο τεχνικό να κρατάει στον πάγκο τον Δημήτρη Κεραμίτση.