ΠΑΡΙ ΣΕΝ-ΖΕΡΜΕΝ

Παρί: Ο Εμπαπέ έτρεξε 73 μέτρα σε 8,6 δευτερόλεπτα

Ο Εμπαπέ και ο Ενκουνκού δίνουν μάχη για την μπάλα στην αναμέτρηση της Παρί με την Λειψία για την 4η αγωνιστική των ομίλων του Champions League.
Ο Εμπαπέ και ο Ενκουνκού στην αναμέτρηση της Παρί με την Λειψία AP PHOTO/THIBAULT CAMUS

Ο Κίλιαν Εμπαπέ έκανε ένα τρομερό σπριντ στην αναμέτρηση της Παρί Σεν Ζερμέν με την Λειψία καλύπτοντας 73 μέτρα στο γήπεδο σε μόλις 8,6 δευτερόλεπτα. (VIDEO)

Η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε 1-0 της Λειψίας για την 4η αγωνιστική των ομίλων του Champions League με τον Νεϊμάρ να σκοράρει με πέναλτι στο 11ο λεπτό.

Στο 39ο λεπτό οι Παριζιάνοι εκδήλωσαν μία πολύ γρήγορη επίθεση. Ο Εμπαπέ έδωσε την μπάλα στον Νεϊμάρ και συνέχισε να κάνει την κίνηση προς την περιοχή. Ο Βραζιλιάνος στην συνέχεια έψαξε τον Γάλλο εκ νέου, όμως η επίθεση κόπηκε από την άμυνα των Γερμανών.

Μάλιστα, σε αυτή την επίθεση ο Εμπαπέ καλύπτει 73 μέτρα στον αγωνιστικό χώρο μέσα σε μόλις 8,6 δευτερόλεπτα.