ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Εμμανουηλίδης: Ντεμπούτο στην Ολλανδία με τη Φορτούνα κόντρα στην Αϊντχόφεν

Ο Εμμανουηλίδης με τη φανέλα της Φορτούνα Σιτάρντ
Ο Εμμανουηλίδης με τη φανέλα της Φορτούνα Σιτάρντ NOVASPORTS

Το πρώτο του παιχνίδι με τη φανέλα της Φορτούνα Σίταρντ έκανε την Κυριακή ο Δημήτρης Εμμανουηλίδης καθώς πέρασε ως αλλαγή στην ήττα από την Αϊντχόφεν με 3-1. (VIDEO)

Ντεμπούτο στην Ολλανδία με τη Φορτούνα Σιτάρντ έκανε την Κυριακή ο Δημήτρης Εμμανουηλίδης ο οποίος αγωνίστηκε στην εντός έδρας αναμέτρηση της ομάδας του με την Αϊντχόφεν για την Eredevisie.

Ο 20χρονος εξτρέμ πέρασε στο ματς στο 83' λεπτό του αγώνα με την ομάδα του πίσω στο σκορ με 2-1 σε εκείνο το διάστημα αντί του Γένσεν.

Ο Εμμανουηλίδης έπαιξε για δέκα λεπτά, μαζί με τις καθυστερήσεις, με την ομάδα του να γνωρίζει την ήττα με 3-1 και τον ίδιο να παίζει για πρώτη φορά καθώς στα τρία προηγούμενα παιχνίδια είχε κάτσει στον πάγκο της ομάδας του.