ΕΛΛΑΔΑ

ΤΡΙΚΑΛΑ - ΑΕΚ / ΦΙΛΙΚΟ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΘΑΝΑΣΗΣ ΚΑΛΛΙΑΡΑΣ / EUROKINISSI)
ΤΡΙΚΑΛΑ - ΑΕΚ / ΦΙΛΙΚΟ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΘΑΝΑΣΗΣ ΚΑΛΛΙΑΡΑΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI

Η ΑΕΚ είχε κέφια για ένα ημίχρονο και νίκησε χθες (7/9) με 4-1 τα Τρίκαλα σε φιλικό παιχνίδι. Δείτε VIDEO με τα γκολ, τα οποία σημειώθηκαν στα πρώτα 25 λεπτά του παιχνιδιού.

Οι παίκτες του Μαρίνου Ουζουνίδη είχαν κέφια για ένα ημίχρονο στο φιλικό με τα Τρίκαλα και η ΑΕΚ νίκησε με 4-1. Μάλιστα, τα γκολ μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στα πρώτα 25 λεπτά του παιχνιδιού. Ντεμπούτο με την φανέλα της ΑΕΚ, έκανε ο Γιάννης Γιαννιώτας, που αγωνίστηκε περίπου μισή ώρα στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Γιακουμάκης ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 2ο λεπτό με προβολή, ενώ ήταν μέσα σ’ όλες τις φάσεις και έχασε και εξαιρετική ευκαιρία για γκολ στο 24’. Επίσης ο Γαλανόπουλος έκανε με όμορφο σουτ το 3-0 στο 12’, ενώ έδωσε και την ασίστ για το 4-1 του Βίκτωρα Κλωναρίδη στο 26’. Το 2-0 για την ΑΕΚ το έκανε στο 9’ ο Λόπες, ενώ ο Συμελίδης μείωσε σε 3-1 στο 15’ με όμορφη προσπάθεια.