ΕΛΛΑΔΑ

Από σοβαρά επεισόδια μεταξύ των ΜΑΤ και οπαδών του Εθνικού στιγματίστηκε η αναμέτρηση των Πειραιωτών με τον Αήττητο Σπατών.

Το απόγευμα της Κυριακής (29/4) στο πλαίσιο των αγώνων μπαράζ για την άνοδο στη Football League ο Αήττητος Σπατών φιλοξένησε τον Εθνικό. Όλα κυλούσαν ομαλά παρά το γεγονός ότι στο γήπεδο υπήρχαν φίλαθλοι και των δύο ομάδων.

Οι Πειραιώτες ήταν εκείνοι που προηγήθηκαν στο 34' με τέρμα του Κατσικοκέρη και με τη συμπλήρωση 45 λεπτών ο Νικλητσιώτης έκανε το 1-1 (που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του ματς).

Κατά τη διάρκεια ωστόσο του ημιχρόνου εκτυλίχθηκαν σκηνές ντροπής στο γήπεδο των Σπατών. Μία μικρή μερίδα των οπαδών του Εθνικού συνεπλάκησαν με τις δυνάμεις των ΜΑΤ για περίπου 15 λεπτά κάτι που είχε ως αποτέλεσμα να προκληθούν σοβαροί τραυματισμοί και να καθυστερήσει η έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Δείτε σε video πλάνα από τα επεισόδια όπως έπαιξαν στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του Alpha