SUPER LEAGUE 2

Super League 2: Κορυφή ο ΠΑΣ Γιάννινα

SUPERLEAGUE-2 / ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΜΠΑΚΟΛΑΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο ΠΑΣ νίκησε στα Ιωάννινα 2-0 τον Πλατανιά χάρη στα γκολ των Κάστρο, Παμλίδη και πάτησε κορυφή στη βαθμολογία της Super League 2.

Κορυφή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος νίκησε στους Ζωσιμάδες τον Πλατανιά με 2-0 για την τελευταία χρονικά αναμέτρηση της 7ης αγωνιστικής της Super League 2.

Το σκορ για τους Ηπειρώτες άνοιξε ο Κάστρο στο 64ο λεπτό. Ο Πίτου Γκαρσία εκτέλεσε κόρνερ, ο Ποζατζίδης απομάκρυνε πάνω στη γραμμή κεφαλιά του Παντελάκη και ο Κολομβιανός στο ριμπάουντ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Παμλίδης στο 76ο λεπτό, ο οποίος νίκησε με σουτ τον Γκοτ. Ο Απόλλων Σμύρνης έχει την ευκαιρία να προσπεράσει τον ΠΑΣ Γιάννινα και να επανέλθει στην κορυφή, σε περίπτωση που τη Δευτέρα νικήσει στην Κέρκυρα.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Οικονομόπουλος (52’ Πίτου Γκαρσία), Παντελάκης, Σκόνδρας, Μπουκουβάλας, Σιόντης, Κάστρο, Κρίζμαν, Λέο (85’ Λώλης), Νάουμετς, Ξύδας (71’ Παμλίδης)

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Ουές, Ποζατζίδης, Τσαμούρης, Κέντες, Νιαυραδάκης, Ρουσσάκης (61’ λ.τρ. Σαάντο), Λεωνιδόπουλος (46’ Παπουτσογιαννόπουλος), Μπιανκόνι, Περντόμο, Παπαδόπουλος (58’ Καραγκούνης)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:

Παρασκευή (29/11)

Εργοτέλης – Παναχαϊκή 2-1 (17' Ροβίθης, 28' Κουατέγκ - 42' Μωραΐτης)

Σάββατο (30/11)

15:00 Χανιά - Απόλλων Λάρισας 1-2 (45+2' Κάσσος / 86' Λίταινας, 90+2' Τασιούλης)

Κυριακή (1/12)

Δόξα Δράμας - Λεβαδειακός 0-0

Α.Ε. Καραϊσκάκης - Απόλλων Πόντου 2-1 (73' Κυβελίδης, 77' Κούστα / 45+1' Κοντοές)

ΠΑΣ Γιάννινα - Πλατανιάς 2-0 (64' Κάστρο, 76' Παμλίδης)