SUPER LEAGUE 2

Super League 2: Κόλλησε πάλι ο Λεβαδειακός

SUPERLEAGUE-2 / ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΛΑΣΚΑΡΗΣ ΤΣΟΥΤΣΑΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο Λεβαδειακός έμεινε στο 0-0 με τη Δόξα στη Δράμα και ακόμη πιο πίσω, στη 10η θέση της βαθμολογίας της Super League 2. Άλμα τετράδας με ανατροπή για τον Καραϊσκάκη, νίκησε 2-1 στην Άρτα τον Απόλλωνα Πόντου.

Μετά την ήττα στην Πάτρα, ο Λεβαδειακός κόλλησε και στη Δράμα. Οι Βοιωτοί έμειναν στο 0-0 με τη Δόξα για την έβδομη αγωνιστική της Super League 2. Η ομάδα της Λιβαδειάς, από τα φαβορί για επιστροφή στη Super League 1, έχει μείνει ήδη πίσω από τα πρώτα ματς του πρωταθλήματος.

Ο Λεβαδειακός βρίσκεται στην προτελευταία θέση με μόλις οκτώ βαθμούς. Οι Μαυραετοί έδωσαν συνέχεια στα εντός έδρας παιχνίδια χωρίς τρίποντο (το τέταρτο σε επτά ματς).

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κώστας Ανυφαντάκης):Μένκα, Παπαργυρίου, Μαρκοπουλιώτης, Οικονόμου (86' Περέγιο), Κρητικός, Πλέγας (68' Πινδώνης), Ρόβας (68' Αργυρόπουλος), Ιωαννίδης, Κουκόλης, Σιώπης, Χάμοντ

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Σωτήρης Αντωνίου):Μπάγιτς, Άνγκουα, Βήχος, Λιάγκας, Καραχάλιος, Νίκας, Κοζορώνης (63' Μάντζιος), Ιωαννίδης, Συμελίδης, Καστιγιόν (71' Κόναν).

Άλμα τετράδας έκανε ο Καραϊσκάκης, ο οποίος νίκησε 2-1 στην Άρτα τον Απόλλωνα Πόντου. Ο Κοντοές έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα της Καλαμαριάς στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου (45+1').

Οι Ηπειρώτες, ωστόσο, το γύρισαν μέσα σε τρία λεπτά. Ο Κυβελίδης ισοφάρισε στο 73' και ο Κούστα έδωσε τη νίκη στο 77ο λεπτό.

ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Α. Χαραλαμπίδης):Μέλκας, Παπανίκου, Παναγιώτου, Βλάχος (60' Αλμπάνης), Καπίας, Μασούρας, Τσούτσης (46' Κούστα), Ψιάνος, Κυβελίδης, Χατζηστραβός (91' Καψάλης), Μέτσε.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (Δ. Καλαϊτζίδης):Πολίτης, Γεωργιάδης, Λουφάκης (87' Τσουμάνης), Αμαραντίδης, Κοντοές, Σαμαράς, Καλαϊτζίδης (81' Καλογέρης), Πουρτουλίδης, Ολαϊτάν (26' Δαλιανόπουλος), Χασομέρης, Μπρίτο.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:

Παρασκευή (29/11)

Εργοτέλης – Παναχαϊκή 2-1 (17' Ροβίθης, 28' Κουατέγκ - 42' Μωραΐτης)

Σάββατο (30/11)

15:00 Χανιά - Απόλλων Λάρισας 1-2 (45+2' Κάσσος / 86' Λίταινας, 90+2' Τασιούλης)

Κυριακή (1/12)

15:00 Δόξα Δράμας - Λεβαδειακός 0-0

15:00 Α.Ε. Καραϊσκάκης - Απόλλων Πόντου 2-1 (73' Κυβελίδης, 77' Κούστα / 45+1' Κοντοές)

19:30 ΠΑΣ Γιάννινα - Πλατανιάς