SUPER LEAGUE 2

Super League 2: Γκέλες για ΠΑΣ και Λεβαδειακό

SUPERLEAGUE-2 / ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΡΑΠΑΝΗΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

ΠΑΣ Γιάννινα και Λεβαδειακός υπέπεσαν σε γκέλες στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής καθώς αναδείχτηκαν ισόπαλοι με Χανιά και ΑΕ Καραϊσκάκης αντίστοιχα και μάλιστα με το ίδιο σκορ.

Εντός έδρας γκέλα για τους δύο πρωτοπόρους της Super League 2 καθώς ΠΑΣ Γιάννινα και Λεβαδειακός υποχρεώθηκαν σε ισοπαλία εντός έδρας κόντρα σε Χανιά και ΑΕ Καραϊσκάκης αντίστοιχα και μάλιστα με το ίδιο σκορ, 1-1.

ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΣΤΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ

Στα Γιάννινα ο ΠΑΣ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 14' με τον Λέο και παρότι όλα έδειχναν πως θα έπαιρνε τους τρεις βαθμούς της νίκης ήρθε η ισοφάριση από τα Χανιά με γκολ του Βρεττού στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιαννίκης):Χουτεσιώτης, Μπουκουβάλας, Παντελάκης, Σκόνδρας, Αποστολόπουλος, Σιόντης, Καρτάλης, Λώλης, Κρίζμαν, Παμλίδης, Λεό.

Χανιά (Βοσνιάδης):Κουτζαβασίλης, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Πάνος, Σωτηράκος, Γιάκος, Μουμίν, Παναγιωτούδης, Κάσσος, Κουσκουνάς, Τζιώρας.

ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΟΙ ΒΟΙΩΤΟΙ

Στη Λειβαδιά τώρα οι Βοιωτοί υποδέχθηκαν την ΑΕ Καραϊσκάκης και άνοιξαν το σκορ στο 41' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μάντζιου.

Στο δεύτερο μέρος όμως οι φιλοξενούμενοι με τον Χατζηστραβό έφεραν το ματς στα ίσια και πήραν το βαθμό της ισοπαλίας.

Λεβαδειακός (Αντωνίου):Μπάγιτς, Αργυρόπουλος, Άνγκουα, Λιάγκας, Βήχος, Κονέ, Καραχάλιος, Συμελίδης, Ιωαννίδης, Μάντζιος, Πολέτο.

ΑΕ Καραϊσκάκης (Πετράκης):Μέλκας, Παναγιώτου, Χατζηστραβός, Ψιάνος, Μέτσε, Μασούρας, Βλάχος, Παπανίκου, Καψάλης, Κυβελίδης, Τσούτσης.