SUPER LEAGUE 2

Super League 2: Άλωσε τα Περιβόλια η Δόξα Δράμας

SUPERLEAGUE-2 / ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ - ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΛΑΣΚΑΡΗΣ ΤΣΟΥΤΣΑΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στα Περιβόλια, η Δόξα Δράμας έφθασε στην ανατροπή και την εκτός έδρας νίκη (1-3) επί του Πλατανιά στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η αυλαία της 6ης αγωνιστικής της Super League 2.

Στα Περιβόλια έκανε σέντρα η έκτη αγωνιστική της Super League 2. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στα Περιβόλια, η Δόξα Δράμας έφθασε στην ανατροπή και την εκτός έδρας νίκη (1-3) επί του Πλατανιά και πανηγύρισε το δεύτερο της τρίποντο στο πρωτάθλημα της δεύτερης κατηγορίας.

Οι ερυθρόλευκοι των Χανίων άνοιξαν το σκορ με τον Καταλανό δεξιό μπακ, Νίλι, στο 42ο λεπτό. Ο Ρόβας, ωστόσο, ισοφάρισε για τους Μαυραετούς πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου. Η ανατροπή ολοκληρώθηκε για τη Δόξα στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Κρητικός στο 76ο λεπτό ολοκλήρωσε ιδανικά την αντεπίθεση δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα της Δράμας, ενώ ο Ιωαννίδης κέρδισε πέναλτι στις καθυστερήσεις σε ανατροπή από τον Καραγκούνη, ανέλαβε την εκτέλεση, ήταν εύστοχος και διαμόρφωσε το τελικό σκορ (1-3).

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Τάτσης):Γκοτ, Ρεβυθόπουλος, Ποζατζίδης (71’ Λεωνιδόπουλος), Ουές (60’ Λεϊρία), Σααντό, Μποσέτι, Λουκίνας, Νίλι, Μπιανκόνι, Καραγκούνης, Νιαυραδάκης (79’ Πουρζιτίδης).

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κώστας Ανυφαντάκης):Μένκα, Χάμοντ, Κουκόλης, Κρητικός, Μαρκοπουλιώτης, Οικονόμου (65’ Αργυρόπουλος), Παπαργυρίου, Πλέγας, Ρόβας (84’ Περέγιο), Σιώπης (81’ Παρασκευάς), Ιωαννίδης.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 6ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

Πλατανιάς - Δόξα Δράμας 1-3 (42’ Νίλι – 44’ Ρόβας, 76’ Κρητικός, 90+3’ πέν. Ιωαννίδης)