Ολυμπιακός - Αήττητος Σπάτων 7-1: Σκόραρε ο Τουρέ στη φιλική νίκη

Ο Ολυμπιακός νίκησε 7-1 τον Αήττητο Σπάτων σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Ρέντη. Σκόρερ για τους "ερυθρόλευκους" οι Μάνος, Γκερέρο (2), Ποντένσε (2), Βρουσάι και Τουρέ.

Τον Αήττητο Σπάτων υποδέχθηκε ο Ολυμπιακός σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο προπονητικό κέντρο του Ρέντη, καθώς έχει διακοπεί η δράση σε εγχώριες και διεθνείς διασυλλογικές διοργανώσεις λόγω υποχρεώσεων εθνικών ομάδων.

Οι "ερυθρόλευκοι" νίκησαν 7-1 τον Αήττητο. Ο Δημήτρης Μάνος άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό, ενώ ακολούθησαν άλλα δύο γκολ του Μιγκέλ Άνχελ Γκερέρο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου για το 2-0 και 3-0, αντίστοιχα.

Ο Μάριος Βρουσάι διεύρυνε το προβάδισμα του Ολυμπιακού σε 4-0 κι ο Ντανιέλ Ποντένσε με δύο γκολ σε 6-0. Η ομάδα των Σπάτων, στην οποία είναι τεχνικός ο Σούλης Παπαδόπουλος, μείωσε με γκολ του Δημήτρη Ματσούκα σε 6-1, ενώ ο Γιαγιά Τουρέ με εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό σκορ (7-1) της νίκης των "ερυθρολεύκων".