ΕΛΛΑΔΑ

Φιλική ισοπαλία για Απόλλωνα και Ξάνθη

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Ο Απόλλων Σμύρνης με την Ξάνθη αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 σε φιλικό προετοιμασίας που πραγματοποιήθηκε στο Πράβετς της Βουλγαρίας.

Χωρίς νικητή έληξε το φιλικό προετοιμασίας μεταξύ του Απόλλωνα Σμύρνης και της Ξάνθης. Οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες 1-1 σε αγώνα στο γήπεδο του Πράβετς.

Ο Απόλλων προηγήθηκε στο 30ό λεπτό με γκολ του Νασίρ Μαασί ύστερα από ασίστ του Έλι Ελμπάζ. Ο Μαασί έχασε και την καλύτερη ευκαιρία στο 60ό λεπτό όταν βρέθηκε μόνος του απέναντι στον Θανάση Γκαραβέλη, αλλά πλάσαρε άουτ. Τελικά, η Ξάνθη ισοφάρισε στο 88ο λεπτό με τον Μπρίτο.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Τσόβιτς (60' Ζαρόπουλος), Ντάσιος (60' Αγγελόπουλος), Παπάζογλου (5' Κοντοές, 85' Κατσάρας), Βαφέας, Βαλλιάνος (60' Κούρος), Κονέ (60' Μπαμπιάρζ), Καλλέργης (70' Ανιέτε), Μαασί (70' Καστιγέχος), Σιατραβάνης (70' Αναστασίου), Μενδρινός (60' Αλμπάνης), Ελ Μπάζ (60' Μπαρτολίνι).

ΞΑΝΘΗ (α' μέρος): Ζίβκοβιτς, Λισγάρας, Χατζητερζόγλου, Ορφανίδης Λ., Συλλά, Καμαρά, Λουσέρο, Ορφανίδης Π., Κίκε, Φασίδης, Κάστρο.

ΞΑΝΘΗ: (β' μέρος): Γκαραβέλης, Μπαξεβανίδης, Φλίσκας, Σβάρνας, Κασάδο, Ντε Λούκας, Κώστας, Μελιόπουλος, Μπρίτο, Γέντρισεκ, Ρότσε.

Photo Credits: Eurokinissi