ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ

Κ20: Ήττα για την Εθνική ομάδα, 1-2 από την Σλοβακία

Την ήττα με 2-1 γνώρισε το μεσημέρι της Τρίτης η Εθνική Κ20 από την αντίστοιχη ομάδα της Σλοβακίας.

Η Εθνική Κ20 αν και προηγήθηκε της Σλοβακίας με 1-0 γνώρισε τελικά την ήττα με 2-1 σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη το μεσημέρι της Τρίτης στα Σπάτα. Οι δυο ομάδες θα δώσουν ένα ακόμη φιλικό παιχνίδι την Πέμπτη και πάλι στα Σπάτα.

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα πήρε το προβάδισμα μετά από ωραία συνεργασία των Βαλμά-Μίγγου και πλασέ του τελευταίου από το ύψος του πεναλτι.

Δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη του ημιχρόνου ο Μπαουμγκάρτνερ κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1. Το νικητήριο γκολ της Σλοβακίας σημείωσε ο Γκάμπος στο 70ό λεπτό.

ΕΛΛΑΔΑ: Καπετάνος, Βαλμάς (46’ Μουστακόπουλος), Ζήσης, Δημητρίου, Φουάσης (70’ Ζερβόπουλος), Μίγγος (46’ Ξενιτίδης), Μπουζούκης (46’ Χατζηδίμπας), Λάμπρου, Μπαστιάνος (64’ Τζοβάρας), Παυλίδης (46’ Σαμπανίδης), Κωστανάσιος (46’ Νταβιώτης).

ΣΛΟΒΑΚΙΑ: Βάντρουπα, Όραβετς, Κοζλόφσκι, Μπένταρ, Μπαουμγκάρτνερ, Φάμπρι (66’ Μπόζενικ), Άνταμετς (66’ Γκρέσακ), Σέντλατσεκ (66’ Γκάμπος), Βάλο, Κβότσερα (66’ Τόμιτς), Μάχο.

Δείτε τον αγώνα, ο οποίος μεταδόθηκε live από το επίσημο κανάλι των Εθνικών Ομάδων στο YouTube.