ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ

Ισόπαλο, 1-1, το δεύτερο φιλικό της Εθνικής Κύπρου με την Ελλάδα Κ17

Χωρίς νικητή έληξε και το δεύτερο φιλικό ανάμεσα στην Εθνική Κύπρου με την αντίστοιχη ομάδα της Ελλάδας με τις δυο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με το ίδιο σκορ, 1-1.

Μετά από ένα αμφίρροπο αγώνα, οι Εθνικές ομάδες Παίδων U17 της Κύπρου και της Ελλάδας εξήλθαν ισόπαλες 1-1 σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στα Κούκλια της Κύπρου.

Η Ελλάδα προηγήθηκε με κοντινό πλασέ του Βασίλη Δεδίδη στο 73' και ισοφάρισε η Εθνική Κύπρου με πέναλτι του Παναγιώτη Λουκά στις καθυστερήσεις.

Η Ελλάδα ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο αλλά στο δεύτερο, η Κύπρος ανέλαβε την πρωτοβουλία και έπαιξε καλύτερα.

Κύπρος (Γ. Οκκάς):Κ. Κωνσταντίνου, Κ. Σεργίου (65' Γ. Ανδρέου), Ε. Ανδρέου (50' Α' Μιχαήλ), Δ. Τουμάζου (50' Ν. Ραουνάς), Μ. Ιωάννου (62' Μ. Γενεθλίου), Γ. Γερολέμου (Α. Κατσαντώνης), Μ. Χριστοδούλου (41' Κ. Ηλία), Χ. Σωκράτους (41' Κ. Καραγιάννης) , Χρ. Σιέλης, Ι. Πικής (50' Π. Λουκά), Ι. Κωστή.

Ελλάδα (Β. Γεωργόπουλος):Ι. Νικοπολίδης, Σ. Αλεξανδρόπουλος, Γ. Αντζούλας, Α. Γκαργκαλατζίδης, Δ. Εμμανουλλίδης, Χ. Κατσούκης, Ε. Λυρατζης, Α, Μαρτίνης, Δ. Μελιόπουλος, Ι. Μιχαηλίδης, Ε. Χριστόπουλος.

Διαιτητής: Λεόντιος Τράττος με βοηθούς τους Χαράλαμπο Χαραλάμπους και Ιωάννη Λαζάρου. 4ος διαιτητής ο Νικόλας Αθανασίου.