ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ

Εθνική Ελλάδας: Η ατάκα αποθέωσης Γιαννακόπουλου σε Άγγελο μετά το 2-2

Ο Στέλιος Γιαννακόπουλος αποθέωσε τον Άγγελο Αναστασιάδη μετά το γκολ του Κολοβού στο 85', αφού τον αγκάλιασε και του φώναξε τρεις φορές "είσαι γίγαντας". Δείτε το στιγμιότυπο. (VIDEO)

Μόλις ο Κάρλος Ζέκα έκανε την καλοζυγισμένη σέντρα από τα δεξιά στο 85ο λεπτό και ο Δημήτρης Κολοβός πετάχτηκε με κεφαλιά και ισοφάρισε σε 2-2, ο Στέλιος Γιαννακόπουλος έπεσε πάνω στον Άγγελο Αναστασιάδη και του φώναξε τρεις φορές "είσαι γίγαντας!".

Βλέπετε, ο Κολοβός ήταν η "χρυσή" αλλαγή του 65χρονου προπονητή, ο οποίος στο 66' απέσυρε τον Δημήτρη Κουρμπέλη και έβαλε τον εξτρέμ της Ομόνοιας, προκειμένου να τονώσει τη μεσοεπιθετική γραμμή της Εθνικής στην προσπάθεια για την ισοφάριση.

Δυο λεπτά πριν, ο Φορτούνης είχε μειώσει σε 2-1 με πέναλτι και αμέσως μετά ήρθε η αποβολή του Πιάνιτς, που έφερε αριθμητικό πλεονέκτημα για την γαλανόλευκη, με τον Αναστασιάδη να αντιδρά ακαριαία και να κάνει αλλαγή, η οποία τον δικαίωσε για τα καλά.

Γι' αυτό, λοιπόν, ο Στέλιος τον αγκάλιασε, δάγκωσε μάλιστα το μπουφάν του Άγγελου και τον αποθέωσε...