Τα πρωταθλήματα του Πειραιά

Το SPORT 24 σας παρουσιάζει τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες των πρωταθλημάτων του Πειραιά

Τελείωσε η Γ' Κατηγορία του Πειραιά που βρήκε οκτώ ομάδες να προβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.



Αυτές είναι οι: Αχιλλέας, Πίνδος, Κύπρος Κορυδαλλού, Αστέρια Δραπετσώνας από τον πρώτο όμιλο.



Από το δεύτερο όμιλο προβιβάστηκαν οι: Πειραϊκός, Πανφαληρικός, Κένταυρος και ΑΟ Ποντίων.



ΠΕΙΡΑΙΑΣ



Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ



1ος Ομιλος

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Οδηγήτρια – Παννεαπολικός 1-3

Μαύρος Αετός – Α.Ε. Αίγινας 2-1

Α.Ο. Πειραιάς – ΑΟΚ Φαλήρου 1-1

Ολυμπιάδα – Αργοναύτης 1-3

Δραπετσώνα – Αμφιάλη 0-1

Πρωτέας – Αετός Κορ. 0-2

Άρης Αμφιάλης – Ατρόμητος Κερ. 1-3



Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ σε 25 αγώνες



1. ΑΕ Χαλκηδώνας/Πρωτέα 71-16 66
2. Αργοναύτης 44-18 52
3. Ολυμπιάδα 48-31 42
4. Αετός Κορυδαλλού 30-24 41
5. Ατρόμητος Κερατσινίου 41-33 39
6. Αμφιάλη 49-47 38
7. ΑΟΚ Φαλήρου 35-32 37
8. Παννεαπολικός 42-38 37
9. Α.Ε Αίγινας 37-33 35
10. Άρης Αμφιάλης 41-48 29
11. Μαύρος Αετός 31-41 27
12. ΑΟ Πειραιά 37-46 24
13. Οδηγήτρια 22-51 14
14. Δραπετσώνα 18-74 10




Επόμενη αγωνιστική

Μαύρος Αετός-Οδηγήτρια

Παννεαπολικός-Α.Ο. Πειραιάς

Α.Ε. Αίγινας – Ολυμπιάδα

ΑΟΚ Φαλήρου-Δραπετσώνα

Αργοναύτης-Πρωτέας

Άρης Αμφιάλης-Αμφιάλη

Ατρόμητος Κερ.- Αετός Κορ.



2ος Ομιλος




ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Α.Ο. Καραβάς – ΑΕΚΤ 1-1

Περαμαϊκός – Ελλάδα Ποντίων 1-0

Νέοι Δραπετσώνας – Δόξα Πειραιά 1-0

Νέοι Ευγένειας – Χαραυγή 0-1

Αμπελακιακός – Σπίθα 2-1

Ήφαιστος – Νίκη Ρέντη 0-6

Ρεπό η Α.Ε. Νίκαια



Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ σε 25 αγώνες



1. Περαμαϊκός 64-10 61
2. Ελλάς Ποντίων 58-16 52
3. ΑΕΚΤ 55-16 52
4. ΑΕ Νίκαιας 49-26 46
5. Χαραυγή 36-21 42
6. Νίκη Ρέντη 48-22 41
7. Νέοι Δραπετσώνας 37-38 30
8. Α.Ο. Καραβάς 29-37 28
9. Σπίθα 33-51 23
10. Νέοι Ευγένειας 22-39 21
11. Δόξα Πειραιά 53-52 19
12. Ηφαιστος 23-77 8
13. Αμπελακιακός 14-76 3




Επόμενη αγωνιστική

ΑΕΚΤ- Περαμαϊκός

Α.Ε. Νίκαια- Νέοι Δραπετσώνας

Ελλάδα Ποντίων- Νέοι Ευγένειας

Δόξα Πειραιά- Αμπελακιακός

Χαραυγή – Ήφαιστος

Νίκη Ρέντη – Σπίθα

Ρεπό ο Α.Ο. Καραβάς





Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ



1ος Ομιλος


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΟΑΔ – Αχιλλέας 1-4

Αστέρια Δραπ. – Φίλαθλοι 1-1

Κύπρος Κορ. – Μυρμιδόνες 3-0 (α.α.)

Α.Ε. Νεάπολη – Μιθριδάτης 0-3 (α.α)

Πίνδος – Ολυμπιακός Περ. 3-0 (α.α.)

Ρεπό το Χατζηκυριάκειο



Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ



1. Αχιλλέας
61-8 48
2. Πίνδος 64-14 44
3. Κύπρος Κορ. 45-24 44
4. Αστέρια Δραπετσώνας 52-42 35
5. Φίλαθλοι 45-44 33
6. ΑΟΑΔ 38-34 30
7. Μιθριδάτης 37-37 25
8. Μυρμιδών 23-53 18
9. Χατζηκυριάκειο 21-126 0
10. Ολυμπιακός Περάματος --- --
11. ΑΕ Νεάπολης --- --




* Η ΑΕ Νεάπολης και ο Ολυμπιακός Περάματος έχουν αποβληθεί από το πρωτάθλημα. Το Χατζηκυριάκειο έχει δύο μηδενισμούς και –6 βαθμούς, ενώ ο Ολυμπιακός Περάματος έχει ένα μηδενισμό και -5 βαθμούς.



2ος Ομιλος


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Αρμενική – Πειραϊκός 2-5

Πολυκράτης – Πανφαληρικός 0-3 (α.α)

Δάφνη – Κένταυρος 2-3

Φοίνικας Α.Σ. – Αστέρας Κερ. 0-3 (α.α)

Α.Ο. Ποντίων – Ηρακλής Πειραιά 1-3

Ρεπό ο Α.Σ. Κωφών



Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ



1. Πειραϊκός 71-11 48
2. Πανφαληρικός 49-16 48
3. Κένταυρος 43-21 38
4. ΑΟ Ποντίων 54-28 35
5. Ηρακλής Πειραιά 39-34 34
6. Αστέρας Κερ. 18-26 20
7. Δάφνη 23-35 19
8. Φοίνικας Α.Σ. 27-37 18
9. Αρμενική 23-44 18
10. ΑΣ Κωφών 9-73 6




11. Πολυκράτης -//- -//-




* Ο Πολυκράτης έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα.



Το SPORT 24 σας δίνει τη δυνατότητα να αποστέλλετε ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ της ομάδας σας, ανακοινώσεις ή να αναπτύσσετε οποιαδήποτε άλλη μορφή επικοινωνίας με τον διακτυακό μας τόπο στο mail info@sport24.gr

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

Tα πρωταθλήματα της ΕΠΣΑ

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

Νταϊάνα Ιγροπούλου, τι ακριβώς κάνεις συνέχεια στο Τόκιο;

Η Αναπληρωματική Σταρ Ελλάς 2009 έχει 'οργώσει' τα τελευταία οχτώ χρόνια τα μήκη και τα πλάτη του πλανήτη. Εννοείται πως το χάσαμε για πάντα το κορμί πατριώτη.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ