Τα πρωταθλήματα του Πειραιά

Το SPORT 24 σας παρουσιάζει τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες των πρωταθλημάτων του Πειραιά

Στην πρώτη κατηγορία του Πειραιά, στον πρώτο όμιλο, ο Πρωτέας ςυνεχίζει την "τρελή" του πορεία κάνοντας το 6/6 σκορπίζοντας την Αμφιάλη με σκορ 6-2.



Στον δεύτερο όμιλο το 6/6 έκανε ο Περαμαϊκός νικώντας εύκολα με 4-0 την ΑΕ Νικαίας. Με το απόλυτο των βαθμών συνεχίζουν και οι ΑΕΚΤ, Χαραυγή που όμως έχουν κάνει το "ρεπό" τους και έχουν 5/5.



ΠΕΙΡΑΙΑΣ



Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ



1ος Ομιλος



ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΕ Χαλκηδώνας/Πρωτέα – Αμφιάλη 6-2

Ολυμπιάδα – ΑΟΚ Φαλήρου 2-3

Ατρόμητος Κερατσινίου – Οδηγήτρια 0-0

Αρης Αμφιάλης – Αετός Κορυδαλλού 2-0

Δραπετσώνα – Αργοναύτης 0-5

ΑΟ Πειραιά – ΑΕ Αίγινας 2-2

Μαύρος Αετός – Παννεαπολικός 1-2



Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ σε 6 αγώνες



1. ΑΕ Χαλκηδώνας/Πρωτέα 24-4 18
2. Αργοναύτης 15-4 15
3. Αρης Αμφιάλης 16-10 11
4. ΑΟΚ Φαλήρου 9-8 10
5. Αετός Κορυδαλλού 7-5 10
6. Παννεαπολικός 9-8 9
7. Ολυμπιάδα 11-8 8
8. ΑΟ Πειραιά 12-17 7
9. Μαύρος Αετός 5-7 6
10. Αμφιάλη 13-15 5
11. ΑΕ Αίγινας 9-13 5
12. Ατρόμητος Κερατσινίου 4-13 5
13. Δραπετσώνα 6-16 4
14. Οδηγήτρια 5-15 2


Επόμενη αγωνιστική: Ατρόμητος Κερατσινίου – Οδηγήτρια, Αρης Αμφιάλης – Αετός Κορυδαλλού, ΑΕ Χαλκηδώνας/Πρωτέα – Αμφιάλη, Δραπετσώνα – Αργοναύτης, Ολυμπιάδα – ΑΟΚ Φαλήρου, ΑΟ Πειραιά – ΑΕ Αίγινας, Μαύρος Αετός – Παννεαπολικός.



2ος Ομιλος




ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Νίκη Ρέντη – Καραβάς 1-0

Νέοι Δραπετσώνας – Ελλάς Ποντίων 0-0

Περαμαϊκός – ΑΕ Νίκαιας 4-0

Ηφαιστος – Σπίθα 0-2

Αμπελακιακός – Χαραυγή 3-4

Νέοι Ευγένειας – Δόξα Πειραιά 4-3



Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ σε 6 αγώνες



1. Περαμαϊκός 16-2 18
2. ΑΕΚΤ 16-2 15
3. Χαραυγή 12-4 15
4. Νίκη Ρέντη 7-2 11
5.Ελλάς Ποντίων 16-4 11
6. Καραβάς 8-8 8
7. Σπίθα 9-10 6
8. Νέοι Δραπετσώνας 7-6 5
9. ΑΕ Νίκαιας 5-9 5
10. Νέοι Ευγένειας 8-15 4
11. Ηφαιστος 5-21 2
12. Δόξα Πειραιά 8-23 1
13. Αμπελακιακός 5-16 0


Επόμενη αγωνιστική: Νίκη Ρέντη – Καραβάς, Ηφαιστος – Σπίθα, Αμπελακιακός – Χαραυγή, Νέοι Ευγένειας – Δόξα Πειραιά, Νέοι Δραπετσώνας – Ελλάς Ποντίων, Περαμαϊκός – ΑΕΚΤ. Ρεπό: ΑΕ Νίκαιας.





Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ



1ος ΟΜΙΛΟΣ



ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Νεαπολικός Αστέρας – Φαληρικός 1-3

Πειραϊκή – Αναγέννηση Μοσχάτου 0-2

Θύελλα Μοσχάτου – ΑΣ Ποντίων 3-2

Ολυμπιακός Καμινίων – Σαλαμινομάχοι 3-2

Καστέλα – Πανιώνιος Κερατσινίου 5-1

Ολυμπιακός Κερατσινίου – ΑΟ Κορυδαλλού 1-0



Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ σε 5 αγώνες



1. Καστέλα 15-4 15
2. ΑΟ Κορυδαλλού 13-4 10
3. Φαληρικός 11-3 10
4. Αναγέννηση Μοσχάτου 9-4 10
5. Θύελλα Μοσχάτου 6-5 8
6. Ολυμπιακός Κερατσινίου 5-5 7
7. ΑΣ Ποντίων 5-6 7
8. Ολυμπιακός Καμινίων 5-10 6
9. Νεαπολικός Αστέρας 7-9 5
10. Σαλαμινομάχοι 6-11 2
11. Πειραϊκή 3-12 2
12. Πανιώνιος Κερατσινίου 2-14 1




Επόμενη αγωνιστική: Πειραϊκή – Νεαπολικός Αστέρας, Φαληρικός – Θύελλα Μοσχάτου, Αναγέννηση Μοσχάτου – Ολυμπιακός Καμινίων, ΑΣ Ποντίων – Καστέλα, Σαλαμινομάχοι – Ολυμπιακός Κερατσινίου, Πανιώνιος Κερατσινίου –ΑΟ Κορυδαλλού



2ος ΟΜΙΛΟΣ




ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Δύναμη – Απόλλων Ακράτητος 1-3

Προφήτης Ηλίας – Θύελλα Κορυδαλλού 0-0

Θησέας – Πορφύρας 0-0

Νέο Ικόνιο – Ελευθερία Μοσχάτου 4-1

Παντζιτζιφιακός – Δίας Κορυδαλλού 2-1

Ανω Νεάπολη – Πυθαγόρας 4-1



Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ σε 5 αγώνες



1. Νέο Ικόνιο 12-4 13
2. Πορφύρας 13-5 11
3. Παντζιτζιφιακός 7-5 8
4. Προφήτης Ηλίας 6-5 8
5. Ανω Νεάπολη 6-5 8
6. Θύελλα Κορυδαλλού 5-3 7
7. Δύναμη 5-9 6
8. Θησέας 7-8 5
9. Απόλλων Ακράτητος 6-8 5
10. Δίας Κορυδαλλού 3-7 5
11. Ελευθερία Μοσχάτου 5-10 3
12. Πυθαγόρας 7-13 2


Επόμενη αγωνιστική: Θησέας – Δύναμη, Απόλλων Ακράτητος – Νέο Ικόνιο, Πορφύρας- Παντζιτζιφιακός, Ελευθερία Μοσχάτου – Προφήτης Ηλίας, Δίας Κορυδαλλού – Ανω Νεάπολη, Θύελλα Κορυδαλλού –Πυθαγόρας.



Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ



1ος Ομιλος




ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Μιθριδάτης – Φίλαθλοι 1-2

Ολυμπιακός Περάματος – Αχιλλέας 0-4

ΑΕ Νεάπολη – ΑΟ Αγίου Δημητρίου 1-1

Χατζηκυριάκειο – Μυρμιδών Αίγινας 0-1

Κύπρος Κορυδαλλού – Αστέρια Δραπετσώνας 1-2



Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ σε 3 αγώνες



1. Αχιλλέας 6-1 7
2. Κύπρος Κορυδαλλού 8-5 6
3. Φίλαθλοι 5-1 6
4. ΑΟ Αγίου Δημητρίου 4-3 5
5.Μυρμιδών Αίγινας 2-1 5
6. ΑΕ Νεάπολη 4-6 4
7. Αστέρια Δραπετσώνας 3-4 4
8. Πίνδος 3-2 3
9. Μιθριδάτης 1-2 1
10. Ολυμπιακός Περάματος 2-8 0
11. Χατζηκυριάκειο 1-6 0


Επόμενη αγωνιστική: Μιθριδάτης – Χατζηκυριάκειο, Μυρμιδών Αίγινας – Ολυμπιακός Περάματος, Φίλαθλοι – Πίνδος, Αχιλλέας – ΑΕ Νεάπολη, Αστέρια Δραπετσώνας – ΑΟ Αγίου Δημητρίου. Ρεπό: Κύπρος Κορυδαλλού.



2ος Ομιλος




ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Ηρακλής Πειραιά – Πειραϊκός 3-2

Δάφνη – Πολυκράτης 1-4

ΑΣ Κωφών – Κένταυρος 0-5

Αστέρας Κερατσινίου – Πανφαληρικός 1-1

Φοίνικας Αγίας Σοφίας – Αρμενική 2-5



Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ σε 3 αγώνες



1. Ηρακλής Πειραιά 9-6 7
2. Κένταυρος 7-0 7
3. Πειραϊκός 12-3 4
4. Δάφνη 6-8 4
5. ΑΟ Ποντίων 3-0 4
6. Πανφαληρικός 2-1 4
7. Αρμενική 7-8 3
8. Πολυκράτης 6-5 3
9. Φοίνικας Αγίας Σοφίας 4-8 1
10. Αστέρας Κερατσινίου 2-3 1
11. ΑΣ Κωφών 0-16 0


Επόμενη αγωνιστική: Αστέρας Κερατσινίου – ΑΣ Κωφών, Κένταυρος – Ηρακλής Πειραιά, Πανφαληρικός – ΑΟ Ποντίων, Πειραϊκός – Φοίνικας Αγίας Σοφίας, Πολυκράτης – Αρμενική. Ρεπό: Δάφνη.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

Τα πρωταθλήματα της ΕΠΣΑ

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

Νταϊάνα Ιγροπούλου, τι ακριβώς κάνεις συνέχεια στο Τόκιο;

Η Αναπληρωματική Σταρ Ελλάς 2009 έχει 'οργώσει' τα τελευταία οχτώ χρόνια τα μήκη και τα πλάτη του πλανήτη. Εννοείται πως το χάσαμε για πάντα το κορμί πατριώτη.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ