ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Πανιώνιος - Ολυμπιακός: Το καθαρό γκολ του Μασούρα που ακυρώθηκε ως οφσάιντ (VIDEO)

Ο Γιώργος Μασούρας νίκησε με πλασέ τον Αντρέα Γιαννιώτη και άνοιξε το σκορ για τον Πανιώνιο κόντρα στον Ολυμπιακό στο 63ο λεπτό, όμως το γκολ δεν μέτρησε καθώς υποδείχτηκε λανθασμένα σε θέση οφσάιντ.

Πανιώνιος και Ολυμπιακός μπήκαν χωρίς γκολ στο τελευταίο ημίωρο της μεταξύ τους αναμέτρησης, με το ματς να σημαδεύεται ωστόσο από ένα σημαντικό λάθος εις βάρος του Πανιωνίου.

Η επίμαχη φάση έλαβε χώρα στο 63ο λεπτό, με τον Ντουρμισάι να βγάζει κάθετη πάσα στον Μασούρα και εκείνον να εκτελεί τον Γιαννιώτη με πλασέ μέσα στην περιοχή για το 1-0, με το γκολ όμως να μην μετράει καθώς ο σκόρερ υποδείχτηκε σε θέση οφάιντ.

Την απόφαση την πήρε ο βοηθός διαιτητή Παντελής Σπυρόπουλος (Ανατολικής Αττικής), ήταν όμως λανθασμένη καθως όπως δείχνει ξεκάθαρα η τηλεοπτική κάμερα, ο στόπερ των Πειραιωτών, Μεριά, κάλυπτε τον Μασούρα.