Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Το γκολ του Γκερέρο που έδωσε προβάδισμα στους Πειραιώτες

SUPERLEAGUE / ΠΑΟ - ΟΣΦΠ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΜΑΡΚΟΣ ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ / EUROKINISSI)
SUPERLEAGUE / ΠΑΟ - ΟΣΦΠ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΜΑΡΚΟΣ ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο 53ο λεπτό του εκτός έδρας ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, με τον Γκερέρο να νικάει με κεφαλιά τον Διούδη μετά από σέντρα του Κούτρη (VIDEO).

Το πρώτο ημίχρονο του "ντέρμπι αιωνίων" έληξε χωρίς σκορ παρά τις αρκετές ευκαιρίες που χάθηκαν εκατέρωθεν, όμως στο δεύτερο μέρος δεν άργησε να έρθει το γκολ, με την ομάδα που το βρήκε να είναι ο Ολυμπιακός στο 53ο λεπτό.

"Δράστης" ο φορ των Πειραιωτών, Γκερέρο, ο οποιός δέχτηκε μία καλοζυγισμένη σέντρα από τον Κούτρη από τα αριστερά και έπιασε εντυπωσιακή κεφαλιά νικώντας στον αέρα τον Οικονόμου, για να στείλει τη μπάλα στη δεξιά γωνία της εστίας του Διούδη και να κάνει το 1-0 με το 7ο γκολ του στη φετινή Super League.

Δείτε το γκολ του Γκερέρο στο 53ο λεπτό του ντέρμπι:

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ:

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Εισβολή οπαδών στον πάγκο των ερυθρολεύκων (VIDEO)
Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Καρέ-καρέ η εισβολή και επίθεση στον ερυθρόλευκο πάγκο
Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Για οπαδό-εισβολέα με μαχαίρι κάνουν λόγο οι ερυθρόλευκοι
Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Ένταση στη φυσούνα στο ημίχρονο