Ολυμπιακός - ΑΕΛ: Γκολ, φιλί σε Μασούρα και έκρηξη από Ουάρντα

Ο Αμρ Ουάρντα σκόραρε για την ΑΕΛ για να μειώσει σε 4-1 κόντρα στον Ολυμπιακό και ακολούθως έδωσε ρεσιτάλ στο χορτάρι, με φιλί στον Μασούρα αλλά και νεύρα με τον εξτρέμ των Πειραιωτών (PHOTOS).

Ο Ολυμπιακός ήταν σαρωτικός στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με την ΑΕΛ και με την εντυπωσιακή του εμφάνιση ουσιαστικά εξασφάλισε το τρίποντο, με τους Μασούρα (9' 11'), Σουνταντί (17') και Ελ Αραμπί (πεν. 37') να πετυχαίνουν τέσσερα τέρματα και να σκορπούν ενθουσιασμό στον Πέδρο Μαρτίνς στον πάγκο αλλά και στους φιλάθλους της ομάδας τους.

Το μόνο που είχε να κάνει η ΑΕΛ στο δεύτερο ημίχρονο ήταν να παρουσιαστεί καλύτερη και να βρει τουλάχιστον το γκολ της τιμής και αυτό το έκανε, με τον Αμρ Ουάρντα να βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα στο 56' με σουτ εκτός περιοχής και λάθος του Σα που έχασε τη μπάλα μέσα από τα χέρια του.

Ακόμα πάντως πιο εντυπωσιακό και το από το λάθος του Πορτογάλου κίπερ ήταν το σκηνικό που έλαβε χώρα λίγα δευτερόλεπτα μετά το τέρμα του Αιγύπτιου, με τον Ουάρντα να είναι πρωταγωνιστής σε αυτό μαζί με τον Γιώργο Μασούρα.

Ο παίκτης των βυσσινί πανηγύρισε αρχικά το γκολ και κατόπιν κατευθύνθηκε προς το μέρος του παίκτη του Ολυμπιακού, όπου και τον φίλησε στο μέτωπο και φάνηκε να του λέει κάτι, που είχε σχέση με προηγούμενη φάση.

Ο Μασούρας τράβηξε όμως το χέρι του Ουάρντα ενοχλημένος από την κίνησή του και στη συνέχεια, ο Ουάρντα έφυγε θυμωμένος από κοντά του, εκτοξεύοντας διάφορα "γαλλικά" με στόχο τον Μασούρα.