Ολυμπιακός - ΑΕΚ: Το μπράτσο του Γκιλιέρμε που είδε το VAR και ακύρωσε το γκολ

Ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί σκόραρε στο 26ο λεπτό του Ολυμπιακός - ΑΕΚ, αλλά στην εκκίνηση της φάσης ο Γκιλιέρμε είχε βρει την μπάλα με το μπράτσο, κάτι που είδε το VAR με αποτέλεσμα ο Πορτογάλος διαιτητής, Ζόρζε Σόουζα, να το ακυρώσει.

Ο Ολυμπιακός υποδέχθηκε την ΑΕΚ στο ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής της Super League 1 και άνοιξε το σκορ μόλις εννιά λεπτά μετά την έναρξη της αναμέτρησης στο "Γ. Καραϊσκάκης".

Στο 26ο λεπτό έπειτα από ψαλιδάκι-απομάκρυνση του Καμαρά και κακή συνεννόηση του Βράνιες με τον Τσιντώτα, ο Ελ Αραμπί έκλεψε την μπάλα, απέφυγε τον Τσιγκρίνσκι και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0. Ωστόσο, ύστερα από χρήση του VAR το γκολ δεν μέτρησε για χέρι του Γκιλιέρμε στην αρχή της φάσης.

Ο Βραζιλιάνος βρήκε με το μπράτσο την μπάλα στη διεκδίκηση της με τον Νέλσον Ολιβέιρα, το VAR ειδοποίησε τον Ζόρζε Σόουζα και ο Πορτογάλος διαιτητής του ντέρμπι ακύρωσε σωστά το γκολ αφού την εξέτασε ο ίδιος στο μόνιτορ. Δείτε τη χαρακτηριστική φωτογραφία: