Ολυμπιακός - ΑΕΚ: Ο πρωτότυπος "ζεν" πανηγυρισμός των ερυθρόλευκων

Ο Ρούμπεν Σεμέδο άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό στο 9ο λεπτό του ντέρμπι με την ΑΕΚ και πανηγύρισε το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα με τους Καμαρά, Ελ Αραμπί και Σουντανί σε ρυθμούς ζεν, καθιστοί μπροστά στους οργανωμένους οπαδούς των ερυθρόλευκων.

Ο Ολυμπιακός υποδέχθηκε την ΑΕΚ στο ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής της Super League 1 και άνοιξε το σκορ μόλις εννιά λεπτά μετά την έναρξη της αναμέτρησης στο "Γ. Καραϊσκάκης".

Ήταν η υπέροχη συνεργασία του Γιουσέφ Ελ Αραμπί με τον Χιλάλ Σουντανί, ο οποίος γύρισε στην καρδιά της άμυνας και ο Ρούμπεν Σεμέδο με προβολή την έστειλε στα δίχτυα για το 1-0. Ο Πορτογάλος διεθνής κεντρικός αμυντικός πανηγύρισε το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα με τον Τυνήσιο, τον Αλγερινό, αλλά και τον Μαντί Καμαρά σε ρυθμούς ζεν.

Καθιστοί, δηλαδή, στο έδαφος σε στάση διαλογισμού μπροστά από τους οργανωμένους οπαδούς της ομάδας του Πειραιά. Δείτε τον πρωτότυπο πανηγυρισμό των ερυθρόλευκων: