ΟΦΗ - Ατρόμητος: Διπλό χτύπημα Σαρδινέρο και ανατροπή

SUPERLEAGUE 2020-2021 / ΟΦΗ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΡΑΠΑΝΗΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ στο Ηράκλειο, αλλά ο Σαρδινέρο με δύο γκολ ισοφάρισε και έδωσε προβάδισμα (2-1) στον ΟΦΗ για την αναμέτρηση της τρίτης αγωνιστικής της Super League Interwetten.

Ο ΟΦΗ υποδέχθηκε το απόγευμα της Κυριακής (27/9) τον Ατρόμητο για την τρίτη αγωνιστική της Super League Interwetten και οι Περιστεριώτες άνοιξαν το σκορ στο πρώτο λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου του πρώτου ημιχρόνου με τον Πραξιτέλη Ζαχαριάδη αρχικά να σφυρίζει οφσάιντ και στη συνέχεια - αφού είδε το μόνιτορ - να μετρά γκολ σωστά αφού διαπίστωσε ότι η μπάλα στρώθηκε στον Γιώργο Μανούσο από τον Κώστα Γιαννούλη.

Οι Κρητικοί έφθασαν στην ισοφάριση και την ανατροπή με δύο γκολ του Αντριάν Σαρδινέρο. Ο Ισπανός έκανε το 1-1 με πλασέ στο 49 λεπτό, νικώντας τον Ανδρέα Γιαννιώτη στο μεταξύ τους τετ-α-τετ.

Ο 29χρονος από το Λεγκανές στο 56' βγήκε στην πλάτη της άμυνας της ομάδας του Περιστερίου και με εξαιρετικό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1: