ΟΦΗ - ΑΕΚ: Αποβλήθηκε ο Βράνιες για χτύπημα στον Μαρινάκη

SUPERLEAGUE / ËÁÑÉÓÁ - ÁÅÊ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: EUROKINISSI)
SUPERLEAGUE / ËÁÑÉÓÁ - ÁÅÊ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο κεντρικός αμυντικός της ΑΕΚ, Όγκνιεν Βράνιες, αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη στο 86ο λεπτό της εκτός έδρας αναμέτρησης με τον ΟΦΗ για χτύπημα εκτός φάσης στον Νίκο Μαρινάκη.

Η ΑΕΚ γνώρισε την ήττα (1-0) από τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Super League 1 και ο Όγκνιεν Βράνιες αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 86ο λεπτό του ματς.

Ο διαιτητής της αναμέτρησης, Τάσος Παπαπέτρου, απέβαλε τον Βόσνιο κεντρικό αμυντικό της Ένωσης για εκτός φάσης χτύπημα στον στόπερ των γηπεδούχων, Νίκο Μαρινάκη.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Όγκνιεν Βράνιες αποβάλλεται στο δεύτερο ματς - είχε παίξει και στο εντός έδρας με τον Άρη - με την επιστροφή του από την τιμωρία ενός μήνα που του επιβλήθηκε από τη διοίκηση για την ανάρτησή του με την Καρλέουσα μετά το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

Photo credits: Eurokinissi