Με Χατζηδίμπα το ντέρμπι Κ20 ο Ηρακλής, 1-0 τον ΠΑΟΚ

ΦΙΛΙΚΗ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΜΗΣΟΥΝ ΤΗ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΠΡΩΗΝ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΘΟΔΩΡΟΥ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Η ομάδα Κ20 του Ηρακλή νίκησε με 1-0 τον ΠΑΟΚ, χάρη στο γκολ του Κωνσταντίνου Χατζηδίμπα, και πήρε το ντέρμπι για την 22η αγωνιστική του αντίστοιχου ηλικιακού πρωταθλήματος της Super League.

Ενα γκολ του Χατζηδίμπα στο 68ο λεπτό έκρινε την αναμέτρηση των ομάδων Κ20 του Ηρακλή και του ΠΑΟΚ στη Μίκρα. Οι πιτσιρικάδες του Πάμπλο Γκαρσία είχαν την κυριαρχία στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, αλλά η ομάδα του Σάκη Αναστασιάδη πήρε τη νίκη.

Ο Ορφανίδης του Ηρακλή αποβλήθηκε στο 85', ενώ ο ΠΑΟΚ διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι πάνω στον Χατζηστραβό στο τελευταίο λεπτό του αγώνα.Το γκολ για τον Ηρακλη ήρθε από τον Χατζηδίμπα στο 65’ , ενώ ο Ορφανίδης αποβλήθηκε στο 85’ του αγωνα.

ΗΡΑΚΛΗΣ :Παπαδόπουλος, Χατζηδίμπας, Ρότας, Ορφανίδης, Μυλωνας, Βλαχόπουλος, Δοξάκης, Στεφανίδης, Αμαραντίδης , Δουμτσιος , Δραγάνης

ΠΑΟΚ: Σιαμπάνης , Παπαθανασίου, Κυριαλάνης (62' Λύρατζης), Μίσκοβιτς, Πολύζος (69' Τζοβάρας), Μελετίδης, Χατζηδίμπας, Σταθόπουλος, Καπρέτσος (62' Χατζηστραβός), Γιαλαμούδης, Γκαργκαλατζίδης.