Κ20: Συντριβή του ΠΑΟΚ στο Περιστέρι, έχασε 7-0 από τον Ατρόμητο

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Μια πολύ βαριά ήττα γνώρισε στο πρωτάθλημα Νέων ο ΠΑΟΚ καθώς ηττήθηκε με 7-0 από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι με το σκορ στο ημίχρονο να είναι στο 6-0.

Συντριβή για τους Νέους του ΠΑΟΚ στο Περιστέρι, με την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία να χάνει 7-0 από την αντίστοιχη ομάδα του Ατρόμητου σε εξ αναβολής αναμέτρηση της 27ης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί και το σκορ στο ημίχρονο ήταν στο 6-0 με τους Περιστεριώτες να ρίχνουν ρυθμούς στο δεύτερο 45λεπτο και να σημειώνουν ένα ακόμη γκολ.

Πριν την έναρξη του αγώνα ο ΠΑΟΚ μπορεί να είχε απόσταση 12 πόντων από τον Ατρόμητο αλλά αυτό με την ομάδα της Θεσσαλονίκης να είναι στην 3η θέση του πρωταθλήματος και την ομάδα του Περιστερίου στην 5η αλλά αυτό δεν φάνηκε καθόλου στην διάρκεια του 90λεπτου.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Ατρόμητου ήταν ο Τριμμάτης ο οποίος πέτυχε τέσσερα γκολ, όλα στο πρώτο ημίχρονο.

Το 1-0 διαμορφώθηκε στο 12' από τον Στρούγγη, ενώ στο 21' ο Τριμμάτης άρχισε το δικό του ρεσιτάλ, κάνοντας το 2-0. Το 3-0 διαμόρφωσε στο 25' ο έτερος σέντερ μπακ της ομάδας, Χρουσιέλ, με τη σκυτάλη να περνά στον Τριμάτη που πέτυχε τρία γκολ μέχρι τη λήξη του α’ ημιχρόνου (32’, 41’, 45’).

Στο β’ ημίχρονο ο Ατρόμητος έριξε τους ρυθμούς αλλά και πάλι είχε ένα δοκάρι ενώ πέτυχε ένα ακόμη τέρμα στο 79' με τον Στρούγγη στο 79'.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Κίναλης, Γιαταγανάκης, Τζίνοβιτς, Στρούγγης, Κρουσέλ, Λαζαρίδης, Δαλκαφούκης, Παυλής, Τριμμάτης, Κότσικος, Παναγιωτόπουλος.

Έπαιξαν και οι Χαραλάμπους, Κάιο, Κουτρούλης.

ΠΑΟΚ: Κανελίδης, Γιαλαμούδης, Παπαθανασίου, Γκιντίδης, Πολύζος (70' Μελετίδης), Μίσκοβιτς, Χατζηδίμπας, Χατζηστραβός, Τζοβάρας, Κόζακ (46' Ματθαίου), Σταθόπουλος (46' Αηδονίδης).