Η επίμαχη φάση στο ακυρωθέν γκολ του ΠΑΟΚ

Το γκολ που πέτυχε ο Βαρέλα στο 78ο λεπτό του αγώνα Αστέρας - ΠΑΟΚ δεν μέτρησε, με τον Σιδηρόπουλο να καταλογίζει σε θέση οφσάιντ τον Μαουρίσιο, μετά από υπόδειξη του βοηθού του.

Την ευκαιρία να ισοφαρίσει τον αγώνα με τον Αστέρα Τρίπολης στο 78ο λεπτό είχε ο ΠΑΟΚ, που βρισκόταν πίσω στο σκορ με 2-1, αλλά το γκολ που πέτυχε ο Φερνάντο Βαρέλα δεν μέτρησε.

Ο Βιεϊρίνια εκτέλεσε φάουλ από αριστερά, ο Μαουρίσιο εκείνη τη στιγμή βρισκόταν σε θέση οφσάιντ και πήδηξε για κεφαλιά, αλλά δεν ήρθε σε επαφή με την μπάλα, που πέρασε στο δεύτερο δοκάρι, όπου ο ερχόμενος από κανονική θέση Βαρέλα, την έστειλε στα δίχτυα.

Ο βοηθός Μεϊντάνας υπέδειξε σε θέση οφσάιντ τον Μαουρίσιο και ο Σιδηρόπουλος, αφού είχε σύντομη συνομιλία μαζί του, καταλόγισε την παράβαση.

Δείτε τη φάση στο 3:22 του video: