Ένταση και διαμαρτυρίες στο Αγρίνιο

Ματζουράκης ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Η αναμέτρηση του Παναιτωλικού με την Ξάνθη είχε ένταση και πολλές διαμαρτυρίες και από τις δύο ομάδες. Δείτε για ποιες φάσεις εξέφρασαν έντονες αντιρρήσεις οι άνθρωποι των Αγρινιωτών και των ακριτών. (PHOTOS).

Η Ξάνθη άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό, στην ισόπαλη (2-2) αναμέτρηση με τον Παναιτωλικό. Ο Νιέτο έβγαλε τη σέντρα από αριστερά και ο Καπετάνος βρήκε δίχτυα. Οι γηπεδούχοι ξεσηκώθηκαν, καθώς υποστηρίζουν ότι προτού σεντράρει ο Ισπανός, η μπάλα έχει βγει εκτός γραμμής.

Δείτε το φωτογραφικό στιγμιότυπο τη στιγμή που ο Ίβηρας βγάζει σέντρα από την αριστερή πλευρά:

Ο προπονητής της ομάδας της Αιτωλοακαρνανίας, Γιάννης Ματζουράκης, αποβλήθηκε από τον πάγκο του μετά τις διαμαρτυρίες προς τον διαιτητή Δημητρόπουλο (Φθιώτιδας).

Στο 68' καταλογίστηκε πέναλτι υπέρ του Παναιτωλικού, για χέρι του Σολτάνι.

Σολτάνι πέναλτι 580

Ήταν η σειρά της Ξάνθης να διαμαρτυρηθεί, με αποτέλεσμα να αποβληθεί ο τεχνικός της, Ραζβάν Λουτσέσκου. Έτσι και οι δύο προπονητές παρακολούθησαν το ματς από την κερκίδα.

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Πέντε λεπτά πριν από το τέλος ο Παναιτωλικός ζήτησε πέναλτι για χέρι του Καρυπίδη, αλλά ο Δημητρόπουλος αποφάσισε να μην καταλογίσει την εσχάτη των ποινών.