ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Αστέρας - Παναθηναϊκός 1-1: Το πέναλτι-γκολ του Μακέντα στο 90'+1' (VIDEO)

SUPERLEAGUE / ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΑΟ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΑΝΤΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI

O Παναθηναϊκός έφυγε με το βαθμό (1-1) από την Τρίπολη καθώς ο Φεντερίκο Μακέντα ισοφάρισε τον Αστέρα στο 90'+1' με εκτέλεση πέναλτι, το οποίο καταλογίστηκε ύστερα από τράβηγμα του του Γιώργου Κυριακόπουλου στον Τάσο Χατζηγιοβάννη. (VIDEO)

Αστέρας και Παναθηναϊκός αναδείχθηκαν ισόπαλοι (1-1) στο "Θ. Κολοκοτρώνης" της Τρίπολης για την 6η αγωνιστική της Super League. Οι Αρκάδες προηγήθηκαν με τον Μιχάλη Μανιά στο 47ο λεπτό, αλλά οι "πράσινοι" ισοφάρισαν σε 1-1 στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του δευτέρου ημιχρόνου.

Στο 90', από γέμισμα του Φάνη Μαυρομάτη, η μπάλα πέρασε από τον Φεντερίκο Μακέντα, ο Γιώργος Κυριακόπουλος τράβηξε τον Τάσο Χατζηγιοβάνη και ο διαιτητής, Εμμανουήλ Σκουλάς, έδειξε πέναλτι. Ο Φεντερίκο Μακέντα με "σκαφτή" εκτέλεση, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και ισοφάρισε.